איפה נמצאות 5 השכונות המבוקשות בישראל לפי מדד הנדל"ן?

אז איך אותן שכונות הפכו למבוקשות ביותר?

תמונת אילוסטרציה

מה הופך שכונה למבוקשת? האם אלו השטחים הציבוריים הפתוחים? אולי מדובר בסוג הבנייה, למשל בתים פרטיים לעומת מגדלים? או אולי בכלל מדובר במצב הסוציו-אקונומי של התושבים?

קשה להצביע על אותו גורם חמקמק שהופך שכונה מסוימת לנחשקת במיוחד, במיוחד אם לוקחים בחשבון שמדובר במגוון רחב של רכיבים כגון איכות החינוך, מידת זיהום אוויר, שירותי הדת והתרבות, התחבורה הציבורית, רמת הפשיעה, מוסדות הציבור, מידת שביעות הרצון של תושבי השכונה ועוד.

מדד הנדל"ן באתר yadata בדק את הסוגיה ואיתר את חמש השכונות המבוקשות ביותר בישראל נכון לסוף שנת 2017. האם מדובר בשכונות מפתיעות או צפויות? אתם תקבעו בעצמכם.

רמות, באר שבע: כמו עיר קטנה 

בפעם הראשונה, ולא האחרונה, נכנסת לרשימה שכונה גדולה מאוד, שיש הרואים בה מעין עיר קטנה. רמות, אשר הוקמה בסוף שנות ה-80, נחשבת לשכונה יוקרתית המאופיינת באוכלוסייה חזקה מרקע סוציו-אקונומי גבוה, בעיקר אנשי היי-טק ואקדמאים, שנהנים מקרבה לאוניברסיטת בן-גוריון ולפארק היי-טק. הבנייה בשכונה מגוונת וכוללת הן בתים צמודי קרקע והן רבי קומות.

השכונה מציעה שפע של מוסדות חינוך ושירותים ציבוריים, כמו גם מרכז קניות ושטחים ירוקים. בנוסף, לשכונה נגישות מצוינת לרוב מרכזי התרבות, הבילוי והספורט בעיר.

עם כאלו נתונים, אין זה פלא שהשכונה כה מבוקשת, במיוחד ע"י זוגות צעירים ומשפרי דיור. לאלו שמכם שעדיין לא שמעו, בשכונה קם פרויקט ה-Open Valley של נוה, שמציע דירות גן, דירות 4, 4.5, 5 חדרים ופנטהאוזים מפוארים.

לכל הדירות למכירה ברמות באר שבע באתר יד2>>>

פסגת זאב, ירושלים: הכי גדולה

אם בשכונות גדולות עסקינן, אין פלא למצוא ברשימה את פסגת זאב, הנחשבת לשכונה הגדולה ביותר בישראל, עם קרוב ל-45,000 תושבים. השכונה הצפונית נחשבת להטרוגנית ביותר וכוללת יהודים חילוניים, מסורתיים ודתיים, לצד לא מעט ערבים שהיגרו אליה ממזרח העיר.

גם הבנייה בה הטרוגנית וכוללת בנייני דירות רבים (לא גבוהים, בדרך כלל) לצד צמודי קרקע. באופן בלתי מפתיע, השכונה כוללת שורה ארוכה של מוסדות חינוך ותרבות ופנאי, לצד קופות חולים, תחנת כיבוי אש, ישיבה, קניון, ספרייה, בתי כנסת ועוד. גם הנגישות למרכז העיר, שנחשבה בעבר לבעייתית במיוחד, שופרה בהרבה עם חיבור השכונה לכביש בגין וכניסתה של הרכבת הקלה.

גם בשכונה הזו צרפתי שמעון החלו בפרויקט צרפתי בפסגה. הפרויקט מציע מגוון דירות 4 ו-5 חדרים, דירות גן ואיך לא- פנטהאוזים מהודרים.

קריית השרון, נתניה: קהילתית וצעירה

קריית השרון, אשר הוקמה בתחילת שנות ה-2000, היא השכונה החדשה ביותר ברשימה. למרות גודלה (כ-17,000 תושבים), היא נחשבת לשכונה קהילתית, כנראה בשל ריבוי המשפחות הצעירות המתגוררות בה, הגינות המוריקות ואינספור מתחמי הספורט המפוזרים בה. השכונה מתאפיינת בעיקר בבנייה רוויה, אך גם מקומם של צמודי הקרקע אינו נפקד.

אוכלוסיית השכונה נחשבת לחזקה, כנראה משום שמשפרי דיור רבים מרחבי השרון בחרו השתקע בה, לאור המחירים האטרקטיביים שהציעה בתחילת הדרך. מיקומה של השכונה אטרקטיבי ביותר, בין כביש 2 לכביש 4 ובסמוך לתחנות רכבת.

גם מוסדות הציבור והשירותים שהיא מעניקה לתושביה – מוסדות חינוך (כולל על-תיכוניים), מרכזים מסחריים וקהילתיים, קאנטרי קלאב ומתחמי תרבות ופנאי – נחשבים לאיכותיים עד מאוד.

בשכונה הזו יש פרויקט חדש עם דירות מרווחות לנוף פתוח לפארק, פרויקט משכנות הפארק, של חברת משהב. אכלוס הפרויקט חל באפריל 2018 והוא מותאם לציבור הדתי (מעלית שבת בכל בניין ומרפסות סוכה).

גילה, ירושלים: נוף מרהיב

גם לירושלים שתי נציגות בחמישייה הפותחת, כאשר לפסגת זאב הצפונית מצטרפת שכונת גילה הדרומית. גילה היא השכונה הגבוהה ביותר בעיר (850 מ') והנוף הנשקף ממנה מרהיב. גם שכונה זו גדולה במיוחד והטרוגנית, הן בהרכב אוכלוסייתה והן בדירוג הסוציו-אקונומי של תושביה. בשל ריחוקה היחסי ממרכז העיר, דאגו האדריכלים שתכננו אותה לשמור על אופייה הירושלמי, דבר הבא לידי ביטוי בחצרות הפנימיות, בקשתות וכמובן בבנייה באבן ירושלמית.

גילה משופעת במוסדות חינוך לכל הגילאים, תנועות נוער, מבני ציבור, מקומות בילוי, גינות ופארקים רחבי ידיים. אין זו הפתעה, אם כן, שהשכונה קורצת למשפחות רבות, הן בירושלים והן בשאר חלקי הארץ.

בשכונה קם פרויקט דונה בגילה. פרויקט בעל חמישה מבנים, שפרוסים בקו ראשון לנוף הירושלמי המרהיב. במבנים האלו קיימות דירות 3-5 חדרים, דירות גן ופנטהאוזים.

לכל הדירות למכירה בירושלים באתר יד2>>>

נווה זאב, באר שבע: שפע שטחים ציבוריים

נווה זאב היא השכונה השנייה שבאר שבע מכניסה לחמישייה הפותחת וזוהי עדות נוספת לזינוק הנחשוני שביצעה העיר בשנים האחרונות. במובנים רבים היא מזכירה את רמות, אחותה מצפון העיר.

שתיהן הוקמו בערך באותן שנים, שתיהן גדולות מאוד ומציעות שלל שירותים ציבוריים, ושתיהן מבוקשות מאוד ע"י משפחות צעירות.

עם זאת, בניגוד לרמות, נווה זאב מתאפיינת בבנייה רוויה בלבד ולא בבתים פרטיים. הבנייה הרוויה הזאת מאפשרת לשכונה להציע שטחים ציבוריים מפותחים במיוחד, כולל פארקים וגינות, גני ילדים, בתי ספר ומרכז קניות. זאת, בנוסף לקרבתה למוקדי עניין נוספים בעיר והמחירים שנותרו אטרקטיביים, הופכים את השכונה למבוקשת עד מאוד.

אם עלתה בכם הסקרנות, דעו שחברת אביסרור ומשה ובניו הקימו פרויקט חדש -צמרת אביסרור, המאופיין בבניין מפואר בן 19 קומות במיקום מצוין.