עד כמה ישראלים אוהבים את המנגל?

אתר יד2 מגלה נתונים עסיסיים אודות ביקוש המנגל בקרב הישראלים.

 

יום העצמאות הגיע, השמש מפרגנת, הילדים רצים בפארק, המשפחה והחברים עורכים את השולחן, מכינים את הבשר, או את הירקות לטובת הטבעוניים והצמחוניים שבנינו ומתכוננים לטקס המרהיב ביותר- הדלקת המנגל.

איך אנחנו אוהבים את המנגל. אנחנו אוהבים אותו עד כדי כך שכרגע באתר יד2 מפורסמות כ- 450 מודעות למכירת מנגלים ואביזרי עזר בטווח המחירים של בין 30 ₪ ל-15,000 ₪.

אם חשקה נפשכם במנגל זול ופשוט, כזה שאתם צריכים שרק יעביר אתכם את החג, אז יש כזה בעלות של 30 ₪ בלבד. אם אתם מתכוונים לפתח מערכת יחסים ארוכת טווח עם המנגל שלכם, אז כדאי שתתפנקו במנגל היקר ביותר בלוח, ממש רולס רויס של המנגלים. שוויו של המנגל בחנות הוא 30,000 ₪ אבל בלוח הוא מוצע למכירה ב-15,000 ₪ בלבד.
הפערים האלו נובעים מעצם העובדה שקיימים מספר סוגי מנגלים. קבלו אותם:

מנגל פחמים

מתקן צלייה עם משטחי מתכת או ברזל. השימוש בגריל פחמים מהיר וקל.
גריל פחמים נדלק בקלות, אפשרי להשתמש בו בכל מקום, הוא זול ושומר על איכות הבשר.
גריל פחמים הוא לא רק כזה שאנחנו קונים בתחנות דלק. יש מנגל גבוה, עם ובלי גלגלים, ממתכת, נירוסטה, עם ארובה, כאלו שמגיעים עם מתקן עישון ושיפוד ממונע.

מנגל חשמלי

בראש ובראשונה, השימוש בגריל חשמלי מחייב חיבור לחשמל.
השימוש בגריל חשמלי נקי, קל לשימוש ולניקוי. גם הוא מגיע בתצורות שונות, עם ובלי גלגלים, קטן לשימוש במטבח, פלטות שונות לגריל, פנקייק, פיצה, ווופל בלגי ומנגל גבוה לשימוש חוץ.

מנגל גז

מגיע עם מבערים, יש לו מכסה, כשהמטרה שלו היא לצלות את הבשר בלי לייבש אותו.
בסיבוב אחד של כפתור אפשר להתאים לסוג הבשר את החום ועוצמת הבעירה הרצויה. גריל גז חוסך בזמן, שימוש בפחמים, עשן, חומרי בעירה ובמאמץ פיזי.
יש מנגלים בסיסיים וכאלו שכוללים מספר מכובד של מבערים, משטחי צלייה, משטי עבודה, ארון עם דלתות, כירה ושיפוד לצלייה.

כמו לכל אהבה, גם למנגל יש תקופות שיא.
מנתוני אתר יד2 עולה, כי חודש אפריל הוא החודש עם הביקוש הגבוה ביותר למנגלים במהלך כל השנה. בנוסף, בשנים האחרונות ניתן לראות עלייה בביקוש לפני יום העצמאות.

נכון להיום, באפריל 2017- הביקוש גבוה ב-71% לעומת אפריל 2016.
יש האומרים שהאהבה דועכת עם הזמן, אבל פה הסיפור שונה לגמרי, הגחלת פה ובגדול.אנחנו רואים שקיימת עלייה בביקוש למנגלים לאורך השנים האחרונות.
בשנת 2016 עלה הביקוש ב-45% לעומת שנת 2015. שום דעיכה לא תהא פה.

אנחנו לא יודעים מה אתכם, אבל כל המספרים והאחוזים האלו פתחו לנו את התיאבון.
אם אתם עדיין מחפשים את האחד, כדאי שתזדרזו אל לוח יד שניה.
שיהיה בתאבון וחג שמח!