מתכנון מקדים ועד לוחות זמנים: 7 כללים לשיפוץ מטבח

רגע לפני שאתם מפשילים שרוולים והורסים את המטבח הקיים שלכם, יש כמה דברים שיעזרו לכם לחסוך זמן וכסף. אספנו לכם מגוון טיפים שכדאי לכם לאמץ לקראת התהליך

הכל לקראת שיפוץ המטבח: למה כדאי לשים לב?

שיפוץ המטבח יכול להפוך בקלות לעסק יקר ושואב אנרגיה, אבל היי, אנחנו לא פה כדי לבאס אתכם. להיפך! אפשר בהחלט לעשות זאת בצורה מאורגנת וחכמה. בעזרת הכללים שלנו, תוכלו לשמור על הכיס וליישם את כל הרעיונות העיצוביים שלכם וכל זה מבלי לפגוע באיכות החומרים. מוכנים?

בחרו את הזמן הכי מתאים לשיפוץ

זה לא סוד שהמחירים עולים משנה לשנה. לרוב המחירים הגבוהים ביותר נלקחים באוגוסט ספטמבר או במרץ-אפריל, מאחר שתקופות אלה הן הזמן בו אנשים מחליטים להתחדש. המחירים הנמוכים ביותר לרוב יהיו בחודשי החורף. אז עכשיו, נגיד, זה זמן מצוין להתחיל בשיפוץ. יש סיכוי טוב שיהיו גם מבצעים טובים על החומרים להם אתם זקוקים בשיפוץ.

תכנון מקדים יחסוך לכם כאב ראש

מהם החסרונות הבולטים במטבח שלכם? מה הייתם רוצים להשאיר ומה לשנות? מהם התיקונים שחובה לעשות ומה ניתן לדחות? אתם צריכים תשובות לכל השאלות האלה לפני שאתם מתחילים בשיפוץ. מומחים בעיצוב הבית מייעצים ליצור שתי גרסאות של תקציב – חסכוני (אם הסכום מגבל מאוד) ואופטימי (תקציב שיש לכם, אבל לא בהכרח תשתמשו בו). הניסיון מראה שהתקציב האמיתי שלכם יהיו איפשהו באמצע. חשוב לשמור כסף לבלת"מים. הם בהחלט יקרו.

הכינו תכנית מפורטת של השיפוץ

כאשר מתכננים שיפוץ יש לכתוב הכל על "הנייר". אבל הכל. את הפעולות הברורות ביותר והקטנות ביותר. ככה תהיו בטוחים שלא תשכחו שום דבר וגם תהיו הרבה פחות לחוצים. שקלו את רצף עבודות התיקון במטבח בזהירות רבה. מה ניתן לשלב ולבצע במקביל על מנת לחסוך כסף וזמן? מה אתם יכולים לעשות לבד והאם זה משתלם? אתם בהחלט יכולים לפרק עצמאית דברים, כלומר: להסיר טפטים ישנים, לפרק אריחים, להסיר צבע ישן מהחלונות והדלתות. זה בטוח יחסוך לכם כמה מאות.

אבל, שימו לב שאתם לא עושים יותר נזק מתועלת. לפעמים מה שעולה בזול עלול לעלות אחר כך ביוקר ולגרום להוצאות גבוהות ממה שתכננתם. כל מה שקשור לחשמל, אינסטלציה וריצוף, לא בטוח שכדאי לעשות לבד, אלא אם כן יש לכם את הכישורים או ההכשרה לכך.

התייעצו עם חברים ובני משפחה

הזמינו אותם לקפה, עוגה וסיעור מוחות. יכול להיות שיהיו להם טיפים ורעיונות טובים עבורכם ואולי כל אחד מהם יוכל לעזור קצת עם העבודה הרבה. בטוח שלאחד מהם יש הנחה באיזה חנות מוצרי בניין או שאחר יוכל להמליץ לכם על בעל מקצוע טוב. גם באינדקס בעלי המקצוע של יד2, תוכלו למצוא מומחים שונים.

שמרו רשומות של עלות שיפוץ המטבח

לאחר חישוב הסכום המשוער של החומרים הדרושים, שמרו את הנתונים בקובץ מיוחד. תוכלו להשתמש בקובץ כאשר אתם מבקרים בחנויות לחומרי בניין, בשווקים או באתרים אונליין. רשמו את כל המחירים עבור הדברים שאתם צריכים וציינו את החלופות. לא בטוח שאתם צריכים לקנות הכל במקום אחד ואם כן, נסו לקבל הנחה. והעיקר – אל תפחדו לשאול הרבה שאלות.

לקריאה נוספת

חשבו על העתיד

בעת בחירת החומרים עבור השיפוץ, כדאי לשקול מה יהיה איכותי ומועיל לטווח הארוך. עדיף לשלם יותר עכשיו, תוך התמקדות באיכות החומרים או באכנולוגיות חסכניות. הם בוודאי ישרתו אתכם במשך זמן רב. למשל, התקנת מנורות חסכוניות אולי יעלה לכם יותר עכשיו, אבל יחסוך לכם כסף לאורך זמן. כמובן שגם שימוש בחומרים באיכות גבוהה יותר תביא לתוצאה טובה יותר גם בעתיד.

הגבילו את זמן השיפוץ

לוחות זמנים יעילים וריאליים יעזרו לכם להתקדם עם השיפוץ ולחסוך בכסף. אם אין דד-ליין לשיפוץ, עלולים לצוץ בכל יום רעיונות חדשים לעיצוב. יש רק דרך אחת להתמודד עם זה: לקבוע מועד לכל שלב ושלב בעבודה כולל המועד האחרון להשלמת השיפוץ ולעמוד בו.