הדרך לדירה: עכשיו הזמן להיעזר ביועץ נדל"ן

תקופת הקורונה הביאה ללא מעט שינויים, ובעיקר בנתה עבורנו מציאות חדשה שאף אחד לא מכיר. מה צפוי לעלות בגורל עולם הנדל"ן והתיווך? כל הפרטים כאן

החזרה ההדרגתית לשגרה נותנת את אותותיה לאחרונה לא רק מכיוון מערכת החינוך או הכלכלה הישראלית אלא גם וביתר שאת, מכיוון עולם הנדל"ן. מתווכים רבים מציינים כעת כי הם אופטימיים היום יותר מתמיד באשר לחזרתו של שוק הנדל"ן לשגרה, ואולי אף בצורה מועצמת יותר עבור המתווכים.

הנתונים אגב מדברים בעד עצמם: מניתוח שביצעו מומחי יד2 עולה כי הביקוש לדירות להשכרה רושם זינוק חד תוך שהוא עוקף את רמת טרום המשבר, הביקוש לדירות למכירה מזנק אף הוא ומגיע לרמה בה היה בתקופת טרום המשבר וכמות המודעות החדשות למכירה נמצאת אף היא במגמת עליה ברורה ומתקרבת לרמת טרום המשבר.

מה קורה בשטח

כיצד שורד ענף התיווך את השינויים שנכפו עליו בגין הנחיות משרד הבריאות? ובכן, מתווכים רבים מספרים כי כחלק מההתמודדות עם הגבלות הקורונה עברו משרדיהם לביצוע סיורים וירטואליים בנכסים אשר יצרו התעניינות רבה והביאו בהמשך למספר עסקאות. לעניין השמירה על ההנחיות הרי שציבור המתווכים מקפיד מאוד על שמירת ההנחיות וכל הסיורים בבתים נעשים עם חלונות פתוחים, עם כפפות ומסכות ועם מרווחים של חצי שעה בין המבקרים השונים.

במקרים מסוימים המתווכים לא נכנסים בעצמם לבתים אלא נותנים לבעלי הדירות עצמם להציג את הנכס. באחד ממשרדי התיווך בדרום הארץ הגדילו לעשות וקבעו נוהל בו בכל פגישה אליה יוצא סוכן, הוא לוקח איתו ערכה קטנה עם מסכה ובקבוקון אלכוג'ל עבור לקוחות שיגיעו בלי שכבות ההגנה הללו.

לעניין שימור הלקוחות בימי הקורונה, הרי שמתווכים שהשכילו לחזק את הקשר עם הלקוחות הקיימים ואף נעלו בכל הכח עסקאות קיימות, קוצרים כעת את הפירות. אגב שימור הלקוחות לא חשוב רק ברמה העסקאות עצמן אלא גם ברמה הפרסונלית בה מתעניינים המתווכים בצורה אמיתית וכנה בשלומם של לקוחותיהם.

ומה לגבי המחירים?

ובכן, שוק הנדל"ן, כך צופים מתווכים רבים, יחזרו בקרוב לאיתנו. לכן, התקופה הנוכחית מהווה הזדמנות פז עבור רוכשים ומשכירים לסגור הסכמים במחירים די אטרקטיביים יחסית לתקופת טרום המשבר (כאן המקום להדגיש כי לא מדובר על מגמה כוללת אלא על נכסים נקודתיים בהם המוכרים לחוצים למכור או להשכיר ולכן הורידו מחירים).

לקריאה נוספת

מציאות חדשה

ועכשיו לשאלה החשובה ביותר: כיצד ייראה עולם התיווך אחרי הקורונה? ובכן, נראה כי התפיסה הגורפת בענף התיווך היא שהקורונה על כל קשייה, הביאה להזדמנות פז עבור העוסקים בתחום. הדבר נובע מן העובדה שמקצוע התיווך הוא דינמי ומשתנה, ותקופת הקורונה המורכבת הבליטה את העובדה שהקונים צריכים היום יותר מתמיד לא רק אדם שיחבר ביניהם למוכרים אלא יועץ נדל"ן שיציג להם את הנכסים בצורה וירטואלית, יבצע את כל הבדיקות המקדמיות לגבי הנכס ואף יקשר ביניהם לבין יועצי משכנתאות מהבנקים.

יתירה מכך, התקופה גם גרמה למתווכים להיות יותר מקצועיים ולהשתמש בכלים טכנולוגיים עבור התיווך שאף הקלה עליהם את העבודה בצורה מסוימת. הטכנולוגיה מבצעת  סינון אוטומטי למוכרים וקונים שבאמת רוצים לעשות עסקאות לעומת אלו שרק מתעניינים. בהקשר לכך, יש לציין כי מתווכים רבים חשים כעת בנכונות רבה מתמיד בחתימה על ייצוג בלעדי מצד מוכרים. בעלי דירות אלו נתקלו בקשיים רבים למכור את דירתם בתקופת המשבר והם רואים כעת באור אחר את המתווכים,  אנשי המקצוע שהכח נמצא בידיים ואוחזים במאגרי הקונים הגדולים ביותר.

בשורה התחתונה

עולם התיווך, כמו שאר השוק, הולך לשנות את פניו בעקבות המציאות החדשה שתפסה את כולנו לא מוכנים. דווקא עכשיו, זה הזמן להיעזר בשירותיהם של המתווכים ויועצי הנדל"ן, שידעו למצוא ולסגור לכם את העסקה האטרקטיבית ביותר. בהצלחה!