10 אביזרי חירום שכדאי להחזיק ברכב לעת צרה

ממערכת עזרה ראשונה ועד מגבוני נייר – כל מה שכדאי להחזיק ברכב שלכם ויסייע לכם לצלוח תקלות והפתעות לא נעימות בדרך. כל הפרטים המעניינים במדריך יד2

10 אביזרי חירום שכדאי להחזיק ברכב

בטיחות בנסיעה: אביזרים שכדאי לשמור ברכבכם לעת צרה

יצאתם לנסיעה ברכב ופתאום, בהפתעה, נתקעתם במקום נידח, המצבר שבק חיים, או שמזג אוויר קיצוני הסיט אתכם ממסלולכם. מה ניתן לעשות במצבים כאלו? ייתכן שרכבכם כבר היה מצויד בדברים חיוניים, כגון גלגל חלופי, ספר רכב ותעודות ביטוח, אך מה עוד צריך להיות בהישג ידכם?

אז נכון שבסך הכל אנחנו חיים במדינה קטנה, אבל גם אם שילמתם לחברה המספקת שירותי גרירה וסיוע, כדאי שתהיו מוכנים. לכן, הכנו עבורכם מדריך הכולל את 10 אביזרי הרכב שצריך להחזיק במכוניתכם למקרי חירום.

אביזרים חיוניים למקרה חירום

ערכת עזרה ראשונה

ראשית, ניתן לרכוש ערכה מוכנה או לרכוש את המוצרים בנפרד וליצור ערכה בעצמכם. שימו לב כי חשוב שהערכה תכלול תחבושות במגוון גדלים, פד גזה, משחה אנטיביוטית, משככי כאבים ללא מרשם, כדורים נגד אלרגיה, חומר מחטא לידיים וצמר גפן. בכדי להיות מוכנים עוד יותר, שקלו לארוז גם מדחום, כרית חימום, רדיו המופעל באמצעות סוללות, וכל התרופות האחרות שאתם ובני משפחתכם עשויים להזדקק להן.

בקבוקי מים

בין אם אתם מאחסנים בתא המטען מארז שלם או כמה בקבוקים ספורדיים, מים יעשו הרבה יותר מאשר להרוות את צימאונכם ותו לא. תוכלו לנקות בעזרתם שמן מידיכם ובגדיכם ואף למלא באמצעותם את הרדיאטור, במקרה של התחממות יתר.

פנס

נכון, תוכלו להשתמש בפנס של הסמארטפון שלכם, אך אין ספק שבשעת חירום תעדיפו לשמור את הסוללה יקרת הערך לשימושים אחרים. בעזרת פנס איכותי, קשוח ועמיד למים תוכלו להציץ מתחת למכסה המנוע, ולהפוך את השהות ברכב בשעות החשיכה לפחות מאיימת. מובן כי עליכם לוודא שיש ברשותכם סוללות להחלפה.

ביגוד חם

ישראל מתאפיינת במזג אוויר חם ולעיתים בלתי נסבל, אך באזורים הרריים, במיוחד בחורף, הטמפרטורות עלולות לצנוח. לכן, שמיכות, סווטשירטים, טרנינגים, גרביים ובגדים חמים אחרים המאופסנים בתא המטען יכולים לסייע לכם רבות במקרה בו החימום יתקלקל ותיתקעו במזג אוויר קר. אם אתם גרים באזורים קרים במיוחד, מומלץ להתאמץ אף יותר ולשקול לאחסן ברכב שמיכת פליז או שק שינה תרמי.

חטיפים

בטן מקרקרת הופכת את ההמתנה הבלתי נעימה גם כך לגרר, לנעימה עוד פחות. שמרו בתא הכפפות מזון שאיננו גורם ללכלוך ואיננו מצריך קירור – חטיפי גרנולה, קרקרים, אגוזים, דגני בוקר, פירות מיובשים, בשר משומר וכדומה. ואם אתם שורדים אמיתיים, ניתן לזרוק כמה מנות קרב לתא המטען.

ערכת כלי עבודה

ערכת כלים בסיסית יכולה להיות מצילת חיים של ממש כאשר הרכב נתקע, במיוחד אם זה קורה באמצע שום מקום, הרחק מכל תחנת דלק או פנצ'רייה. שקלו להחזיק פריטים כגון מד צמיג, מברגים, פלייר, שמן, נוזל בלמים, סרט דביק, נוזל לרדיאטור וסכין כיס בערכת הכלים שלכם. בהתבסס על תנאי האקלים ועל רמת ההבנה שלכם במכונאות רכב, אתם יכולים לכלול גם פריטים כגון מגרד קרח, את חפירה מתקפלת וקצף לאיטום צמיגים. כלי עבודה במחירים מוזלים אפשר למצוא בלוח יד2.

נורות אזהרה

כביש מהיר עמוס, צומת סואן או עיקול עם שדה ראייה בעייתי, אינם מקומות אידיאליים להיתקע בהם, אך ככה זה בחיים. גם אם תצליחו להזיז את הרכב לצד הדרך ולהפעיל את אורות החירום, ייתכן ולנהגים אחרים תהיה בעיה לראותכם. במקרה כזה, הדלקת נורות תאורה (אזהרה) אדומים או כתומים לצד הרכב תסייע לנהגים אחרים להבחין בנוכחותכם.

כבלי התנעה

אם המצבר שלכם מת, כבלי התנעה יכולים להחזיר אתכם לכביש במהירות, בהנחה ותצליחו לעצור רכב אחר שעובר בסביבה ולבקש ממנו עזרה למספר דקות. לא נזכיר את כל התהליך, אך יש לחבר את הכבלים אל קטבי המינוס והפלוס של מכונית אחרת ולעקוב אחר ההוראות! אביזרים לרכב אפשר למצוא גם כן בלוח יד2.

כפפות

כפפות חד פעמיות נחוצות כחלק מערכת העזרה הראשונה, במקרה בו תצטרכו לטפל בפצע של נוסע אחר ותרצו להימנע מזיהומים. במקרים בהם תצטרכו לעסוק במלאכות קשוחות יותר הקשורות ברכב, זוג כפפות עבודה עבות יגנו על ידיכם מפני חלקים חמים וכימיקלים.

מגבות נייר

פתיחת מכסה המנוע לצורך אבחון תקלות עשוי להיות עניין מלוכלך. גליל מגבות נייר הוא פתרון פרקטי בשלל מצבים, בין אם צריך לנקות נזילות, לספוח נוזלים או לנקות את הידיים משמנים וחומרים סוררים אחרים.

10 אביזרי חירום שכדאי להחזיק ברכב

היו עירניים ושמרו על הבטיחות

לסיכום

עכשיו, כשאתם מצוידים על כל מקרה שיהיה, כל שנותר הוא לאחל לכם נסיעה נעימה ובטוחה – ובעיקר, שלא תזדקקו באמת לציוד הזה.

לוחות יד 2: דירות להשכרה