לנד רובר דיפנדר 2022 מקבל מנוע V8

אייקון השטח הבריטי זוכה למקצה שיפורים לכבוד שנת המודל 2022, עם שלל מערכות שטח וכביש ובראשן מנוע חדש בפסגת ההיצע

בראש החידושים של שנת המודל 2022 עומדת יחידת כח חדשה שתעמוד בפסגת היצע הדיפנדר. מנוע V8 בנפח 5 ליטר עם מגדש על שעד כה שירת את גרסאות הביצועים של ריינג' רובר, הופך את דגם P525 לדיפנדר הסדרתי המהיר ביותר אי פעם. המנוע מפיק 525 כוחות סוס ב-5,500 סל"ד ומומנט של 64 קג"מ ב-2,500 סל"ד.

המנוע הבריון לוקח את גרסת P525 של דיפנדר 90 מעמידה ל-100 קמ"ש ב-5.2 שניות, כאשר גרסת 110 עושה זאת ב-5.4 שניות. המהירות המרבית של שתי הגרסאות היא 240 קמ"ש. בתהליך הפיתוח של הגרסה החדשה הושקעה תשומת לב ניכרת להנדסת הקול של המנוע, על מנת לספק פסקול V8 עשיר ומרגש. כמו בשאר הדיפנדרים הכח עובר לשטח בעזרת תיבת הילוכים פלנטרית מתוצרת ZF בעלת 8 יחסי העברה ותיבת העברה עם הילוך כח (LOW) ביחס העברה של 2.93:1.

מנוע הבנזין משווק בארץ עם מנוע ה -3 ליטר עם טכנולוגיית MHEV בהספק של 400 כוחות סוס. דגם בנזין נוסף הוא P400e, אשר מציע 404 כוחות סוס ו-65 קג"מ מיחידת כח חשמלי היברידי נטען (PHEV), עם טווח חשמלי של 43 ק"מ.

עבירות ויוקרה בכל שטח

עדכוני המוצר לשנת המודל 2022 ימשיכו את ההצלחה לה זוכה הדיפנדר מאז הצגתו. עם פלטפורמה חסונה, עיצוב שובה לב, טכנולוגיה מתקדמת, מערכות שטח ייחודיות ואיכות חסרת פשרות, דיפנדר הפך מוצר נחשק בקרב חובבי השטח והפנאי ואייקון אופנתי. העיצוב החיצוני מקשר את הצללית המיתולוגית של דיפנדר לקווי עיצוב בני זמננו. הטכנולוגיה המתקדמת מקפיצה את השם דיפנדר לחזית הטכנולוגיה עם קישוריות, עדכוני SOTA למערכות הניהול של כלי הרכב, מערכות בידור ושמע מהשורה הראשונה ומערכות בטיחות מתקדמות.

יחד עם שינוי הארכיטקטורה המהותי בין דיפנדר הקלאסי לבין הנוכחי (מעבר משלדת סולם לשלדה אחודה), קיבל דיפנדר את מיטב מערכות השטח, אשר פותחו בעשורים האחרונים ואשר מצעידים את רכבי השטח של לנד רובר הרחק קדימה. בראש מערכות אלה נמצאת Terrain Response II – מערכת ניהול השטח המתקדמת של לנד רובר, אשר מתאימה את התנהגות מכלולי הרכב לסוג ותנאי השטח. בדור הנוכחי נוספו מצב אוטומטי ואפשרות לאפיין מצבי ניהול על פי רצון הלקוח.

דיפנדר ממשיך להיות רכב שטח קשוח, המסוגל לעבירות קיצונית, בזכות מערכות כמו הילוך כח הניתן לשילוב תוך כדי תנועה ומתלי אוויר, בעזרתם ניתן לשנות את מרווח הגחון עם הגבהה של עד 14.5 ס"מ בהשוואה לגובה הגחון במצב נסיעה רגיל והנמכה של 4 ס"מ לנוחות כניסה לרכב.

לעוד מגוון דגמים ושנתונים שונים של לנד רובר, היכנסו עוד היום למחירון יד2!