כמו חדש: המדריך לשדרוג רכב לאחר קנייה

כדי להרגיש שאתם נוסעים על רכב חדש, מספיק לעתים גם רכב יד שניה. קבלו את המדריך לשדרוג רכב משומש.

אז אפשר לברך! קניתם זה עתה רכב יד שניה ולפני שתצאו איתו לכבוש את העולם, יש כמה דברים שדרוגים שתרצו להכניס בו כדי שיהפוך לפנינה של ממש. קבלו את המדריך המקוצר לשדרוג רכב מיד שניה.

שלום לפירורי החטיפים: ניקיון יסודי

אנחנו לא מדברים על סתם ניקיון שטחי וזריז, אלא על קרצוף רצשל כל פינה אליה תוכלו להגיע. זה הזמן לשטוף ולסבן את השטיחונים ואת הריפוד, לצלול לעומק ערימות האשפה המעופשות בתא המטען, להוציא את הגלגל החלופי ולהתנפל על כל פינה וסדק בבאר החשופה שנוצרה ואפילו להוציא את כריות המושבים ולשלוף את פירורי החטיפים המאובנים ששכנו שם בבטחה מזה עידן ועידנים.

לעצלנים שבנינו, מומלץ להשתמש בשירות רחיצת מכוניות שיחשוף את הברובור שמסתתר מתחת ללכלוך. זכרו, הניקיון היסודי הוא גם הזדמנות מצוינת לגלות תקלות אחרות.

פנקו את ההגה: תא הנהג

טפלו היטב וביסודיות בעיקר בחלקים בהם סביר להניח שתיגעו, כמו ההגה ולוח המחוונים. אם ההגה מתקלף ומצ'וקמק, ניתן לרכוש כיסוי במחיר מצחיק, אך כזה שיעשה הבדל גדול בתחושה. גם כיסוי ללוח המחוונים יכול להיות השקעה טובה בצוק העתים. בדקו גם את תאורת לוח המחוונים. ישנם נהגים שלא יכולים לקרוא את הספידומטר בלילה רק בגלל שכפתור התאורה עומעם לאחר שנים של חוסר תשומת לב גרידא.

שגרו אותו אל העתיד: מולטימדיה

גם אם הרכב שלכם נולד לפני שנים ספורות, סביר להניח שיש לו מערכת סאונד מיושנת. החלפת הרדיו הישן ביחידת מולטימדיה המסוגלת לחברו לסמארטפונים או לרדיו לווייני, ואשר כוללת חיבור בלוטות', תשגר את מכוניתכם אל עבר ההווה. מחירי היחידות הללו ירדו פלאים בשנים האחרונות והן נגישות לכל כיס. ואם כבר ביצעתם שדרוג, דאגו לוודא שהיחידה כוללת גם GPS. שיהיה, למה לא. וכמובן שאת הכל אפשר להשיג במחירים מצוינים באתר יד2.

תהיו מדליקים: נקו את הפנסים

רוב המכוניות שנבנו בשני העשורים האחרונים כוללות רכיבי פלסטיק בפנסים, שנשחקים עם הזמן ועם פגעי מזג האוויר. ניתן לרכוש במחירים נמוכים ערכה נוחה לתפעול של שחזור פנסים. עבודה של דקות ספורות יכולה להפוך פנס מעומעם וצהבהב לחד ובהיר, ובכך תשפר את הנראות של הרכב המשומש וכמובן את הראייה של הנהג בזמן הנסיעה.

 אוויר לנשימה: ניקיון המזגן

כמו המזגן הביתי שלכם, גם מזגן הרכב יכול לסבול מהצטברות עובש או בקטריה. על מנת לנקות את המערכת, ראשית ודאו כי האוויר הנכנס אל המערכת לא עובר דרך עלים, אבק או מזהמים אחרים שהצטברו בפתחים. לאחר מכן יש להחליף או לנקות את המסננים של המערכת. גם אם בסופו של דבר לא בוצע שינוי קיצוני, לפחות האף שלכם יהיה מאושר יותר.

שקט, נוהגים: שימו גומי

רצועות הגומי בדלתות המכונית נעשות פגיעות ונוטות להיקרע ככל שחולף הזמן. קרעים אלו עלולים להוביל להיווצרות סדקי אוויר, אשר מייללים ברוח בעת הנהיגה, מאפשרים לחום לברוח כשקר בחוץ, נותנים לאוויר קר להימלט כשבחוץ לוהט ומזמינים פנימה מים כשיורד גשם.

החלפת רצועות הגומי הללו דורשות סבלנות, זמן וכישרון לדבקים, אבל הרצועות עצמן הן בדרך כלל זולות, והתקנה של רצועות חדשות יכולות להפוך את רכבכם לשקט יותר באופן מיידי. אין להחליף את האטמים אם הם עדיין במצב טוב, אבל אל תהססו לעשות זאת אם הם שבירים או מרופטים. המלצה שלנו, פנו לבעל מקצוע שיבצע זאת עבורכם, מדובר בעבודה שדורשת מקצועיות.

צמיגים וגלגלים

השגת ביצועים טובים יותר מהצמיגים יכולה להיות משימה פשוטה כמו לוודא שהם מנופחים כהלכה. אולם, כאשר הגיעה העת להחליפם, נוצרת לנו הזדמנות לשפר גם את הביצועים וגם את מראה הרכב. זכרו, כל מה שהרכב עושה, הוא עושה דרך הצמיגים. וכך, צמיגים טובים מאפשרים לרכב לעשות הכל טוב יותר.

זכרו, החלפת צמיגים היא עסק יקר. התקנת צמיגים חדשים וגדולים יותר היא הדרך המרשימה ביותר לשיפור המראה והביצועים של המכונית. מובן כי סט חדש של גלגלים וצמיגים צפוי להיות דבר יקר למדי, אך זה בוודאי זול יותר מרכישת מכונית חדשה. על הדרך פנקו את הצמיגים שלכם בג'נטים שווים שישדרגו את מראה הרכב ברגע.

שידרגתם את הרכב? המזגן פועל כמו שצריך והריפודים נקיים כמו ביום ייצורם? זה הזמן להשמיע את השיר האהוב עליכם במערכת המולטימדיה – ולצאת לדרך חדשה ומהנה. סעו בזהירות!