הרכב שלכם מוכן לקיץ? הכינו אותו ב- 5 צעדים פשוטים

תתפלאו, אבל לא רק לכם הולך להיות חם מאוד בקיץ הקרוב – אלא גם למכונית שלכם. ערכנו עבורכם מדריך קצר לטיפול ברכב שלכם לקראת העונה החמה

הקיץ כבר כאן: שימו לב שהרכב שלכם מוכן

הקיץ הישראלי החביב נמצא ממש בפתח וכולנו שמחים ומאושרים. טוב, נו, לא כולנו. יש אפילו מצב שרבים מאיתנו לא כל כך מאושרים, בטח אחרי חורף כה שחון.

לא רק בני האדם קורסים תחת השמש המהבילה – גם המכוניות שלנו סובלות. החום, האבק והתנועה המזדחלת בשמש יוצרים מסה קריטית שמשפיעה לרעה על כלי הרכב. עם זאת, ניתן להפחית את הסיכויים לתקלות טכניות באמצעות תחזוקה שוטפת ופעולות מניעה.

הנה מדריך מקוצר שיסייע לכם להכין את רכבכם לקיץ:

מזגן

מזגן שאיננו בתפקוד מלא עלול לשבוק חיים במהלך חודשי הקיץ החמים. מוסכניק מוסמך הוא שצריך לבדוק את מערכת המיזוג, אך בחלק גדול מהמכוניות ישנם מסננים בחלל הפנימי של הרכב וניתן לטפל בהם לבד. בידקו בספר הרכב את מיקומם ואת תדירות החלפתם.

מערכת קירור

דומה כי הסיבה המרכזית לתקלות בקיץ היא התחממות יתר. יש לרוקן לחלוטין את מערכת הקירור ולמלאה מחדש בערך פעם בשנתיים. המפלס, האיכות והריכוז של נוזל הקירור צריכים להיבדק באופן תקופתי. לכל הקוראים הנוהגים לבצע פעולות כאלו בעצמם, נזכיר כי לעולם אין להסיר את מכסה הרדיאטור לפני שהמנוע התקרר לחלוטין. את בדיקת מצב הרצועות והצינורות יש להשאיר למקצוענים שאפשר למצוא באמצעות אינדקס בעלי המקצוע של יד2.   

בדיקת שמן

החליפו שמן ומסנן שמן בתדירות התואמת להנחיות היצרן. עם זאת, עדיף להגביר את התדירות אף מעבר לכך במידה ואתם נוהגים לצאת לנסיעות קצרות רבות, לנסוע לטיולים ארוכים עם מטען רב, או מסתובבים עם נגרר. בכל מקרה, חשוב להקפיד על כמות שמן נאותה.

החלפת מסננים

החליפו מסננים נוספים, כגון מסנן אוויר, מסנן דלק ומסנן אדי שמן, בהתאם להנחיות היצרן ואף בתדירות גבוהה יותר במזג אוויר מאובק מהרגיל. גשו למוסכניק אמין ובקשו שיתקן בעיות הקשורות ליכולות הנסיעה של המנוע (קושי בהתנעה, השתהות, כוח מופחת וכדומה).

החלפת מגבים

שמשה מלוכלכת גורמת לעיניים להתעייף בעת הנהיגה ולכן מהווה סיכון בטיחותי. לכן, יש להחליף מגבים שהתבלו ולהצטייד בכמות נאה של נוזל שמשות, בתקופה בה האבק והחול הופכים דומיננטיים. גם אם אנחנו טיפה עצלנים, אלו בהחלט לא מסוג הפעולות שיש להתעכב בביצוען.

השלמתם את ההכנות לקראת הקיץ? סעו לשלום וחזרו בשלום ואל תשכחו לשים בתא המטען שמשיה, מחצלת וכסא לים שגם הוא פריט חובה בקיץ הישראלי.

חופשה מהנה מתחילה עם רכב תקין