השוואת מחירים: החשיבות שבבדיקת המחיר בזמן רכישת ביטוח רכב

ביטוח מקיף, צד ג' או חובה? גלו צרכנות נבונה בבחירת בטיוח הרכב המתאים לכם. כל הפרטים בכתבה הבאה

בחירת ביטוח רכב היא לחלוטין שיעורי בית. אין מנוס, אלא לעשות אותם. אז איך בוחרים נכון? המידע החשוב כאן לפניכם:

קנייה חכמה

בתקופה האחרונה, יותר ויותר אנשים מרגישים צורך לבצע מחקר שוק לפני שהם קונים מוצרי צריכה. אנחנו לא מתכוונים רק לקנייה בסופר-מרקט, אלא על רכישות יקרות יותר: רכב חדש למשל, לעולם לא תקנו ללא בדיקה וסקר שוק מעמיק, או השוואה בין מחירים ומפרטים של היצרנים השונים.

גם מוצר חשמלי כמו טלוויזיה, מקרר או מכונת כביסה, נהוג ומומלץ מאד כיום לרכוש רק לאחר שלמדתם על מאפייניו והתאמתם את המוצר לצרכים שלכם, ולא פחות חשוב: ביצעתם השוואה בין המחירים של מספר חנויות פיזיות או וירטואליות וגם רשתות שיווק.

גם בענף הביטוח

אם אתם באמת צרכנים נבונים ולמדתם לקנות מוצר לאחר בדיקה והשוואה רצינית בין המחירים בשוק- כדאי ליישם מהלך צרכני חשוב זה לא רק עבור מוצרי צריכה, אלא גם על שירותים נחוצים שונים.

ביטוח הרכב, שהוא מוצר קצת אפרורי, לא תמיד מעניין, אבל נחוץ ביותר לכל מי שברשותו כלי רכב. אם למדתם לקנות בצורה חכמה טלוויזיות, מקררים וגם מכוניות, אנחנו רוצים ללמד אתכם לקנות חכם ביטוחי רכב.

חובה, צד ג', ומקיף

כדאי לדעת, כי ביטוח חובה כשמו כן הוא – מחייב כל אדם הנוהג בכלי רכב. מדובר בביטוח שעלותו קבועה ולא משתנה בין חברות הביטוח. ביטוח נוסף ששמו ביטוח צד ג' או צד שלישי, אינו חובה לרכישה. במידה והנהג שברשותו ביטוח צד ג' פגע ברכב אחר, יקבל בעל הרכב הנפגע פיצוי בשל הנזק שנגרם לרכב.

סוג נוסף של ביטוח, והוא גם היקר ביותר, נקרא ביטוח מקיף. ביטוח מסוג זה כולל בתוכו גם את צד ג' ובנוסף, מפצה את רוכש הביטוח במידה ונגרם נזק למכוניתו בשל תאונה, גניבה, שריפה וכו'. נכון, אינכם חייבים לבטח את המכונית שלכם בביטוח צד ג' וגם לא בביטוח מקיף, אבל אנחנו מאד ממליצים לכם לעשות זאת, שכן איש אינו חסין מפני פגעי הכביש האכזריים וגם לא ממכת הגניבות במדינה שלנו.

לקריאה נוספת

החיסכון גדול מאד

ומסתבר, שכמו בכל מוצרי הצריכה בשוק החופשי, גם בענף הביטוח ישנם פערים גדולים בין חברות הביטוח. מדובר בפערים שצריך לדעת על קיומם. הפניקס, הראל, איילון, שומרה, AIG, אליהו, כלל ביטוח, מגדל, מנורה – לכל חברת ביטוח שיטה משלה לחשב את עלות הביטוח בהתאם לפרמטרים שלכם.

בכל חברה למשל, עלות נהג צעיר או מבוגר, מחושבת אחרת. ויש עוד אינספור פרמטרים שעבורם נעשה תחשיב שונה, שבסופו של דבר משנה את עלות התשלום לאותה חברה. השוואה חכמה בין ההצעות השונות עשויה לחסוך לכם סכומי כסף גדולים מאד. עד כמה גדולים? לעיתים, עד 40% ממחיר הביטוח.

שורה תחתונה

קניתם מכונית, ואצה לכם הדרך, אבל אל תמהרו לבטח אותה מיד לאחר הצעת המחיר ההגיונית הראשונה שקיבלתם. כדאי מאד לבצע השוואה מפורטת בין מספר הצעות לביטוח ורק אז לקחת החלטה ולבחור בהצעה המשתלמת ביותר. כבר אמרנו – הצעה זו עשויה לחסוך לכם כסף רב.