כמה טוב שבאתם הביתה: כך תפרקו ארגזים במעבר דירה

עברתם דירה ועכשיו אתם רוצים להרגיש באמת בבית. כך תפרקו את החפצים בדרך המהירה והיעילה ביותר. מדריך יד2

פריקת החפצים היא השלב האחרון במעבר הדירה, מה שהופך אותו לא אחת למייאש ולמייגע. אחרי שהתעסקתם במציאת דירה, בריהוט, במעבר ובהתאקלמות נותר רק למלא את הבית בחפצים שלכם ולתת לו באמת תחושה של בית.

כמובן שכמו בשלב האריזה, גם בפריקה תוכלו להשתמש באחת מבין מבחר החברות המעניקות שירותי פריקה וסידור הבית באינדקס בעלי מקצוע של יד2, אבל אם תרצו לעשות זאת בעצמכם – אזרו כוחות אחרונים, קראו את הטיפים שלנו, והתחילו לתת חיים לבית החדש שלכם.

המטבח תחילה

אחת השאלות המבלבלות ביותר היא מאיפה מתחילים. האם כדאי קודם כל לפרוק את הארגזים הגדולים, לסדר את חדרי הילדים ולספק להם נוחות, לעצב את הסלון או בכלל לפרוק קצת מכל חדר?

העצה שלנו היא להתחיל מהמטבח – האזור הכי שימושי וחיוני בבית. אתם רוצים לקום כמו שצריך בבוקר שאחרי, לשתות קפה ולהכין כריכים לילדים לבית הספר, ובשביל זה אתם צריכים את המטבח. כמו כן, כך תוכלו למנוע מתכולת המקרר להתקלקל. לאחר מכן, סדרו את המיטות ואת הספות בבית, כדי שיהיה לכם מקום נוח לשבת ומקום נעים ללכת לישון בו אחרי יום ההובלה המתיש.

הילדים לסבתא

ילדים קטנים יפריעו לכם בעת הפריקה ויקשו עליכם. לכן כדאי שאת הסידור העיקרי תסיימו לפני הסופ"ש. באמצע השבוע – מצאו לילדים עיסוק לשעות אחה"צ כשאתם פורקים – פינוק אצל סבא וסבתא, בילוי אצל חברים, סרט, או כל דבר אחר שיפנה אותם מהבית וייתן לכם שקט כשאתם מסדרים את הבית החדש. הילדים הגדולים יכולים לעזור בסידור החדר שלהם ופריקת שאר החפצים (בהתאם לגיל כמובן).

חדר חדר

אחרי ששמתם בכל חדר שינה את החפצים הבסיסיים (מיטה, שולחן, ארון וכדומה), עיברו לפרוק את הבגדים ושאר החפצים הקטנים לפי חדרים. סדרו חדר-חדר – אל תעברו לחדר הבא לפני שסיימתם את הקודם. קפיצה בין חדרים תקשה עליכם ותגרום לכם להתבלבל.

תכננו מראש

דעו איזה ארגזים אתם פורקים בכל חדר, רשמו על כל ארגז לאיזה חדר הוא מיועד ובקשו מהמוביל להניח כל ארגז בחדר שהוא צריך להיות בו. זה יחסוך לכם טרחה מיותרת ויקל על הגב שלכם.

עניין של טיימינג

השתדלו לתאם את אספקת יחידת האחסון (ארונות וכדומה) עוד לפני המעבר – כדי שיהיה לכם לאן לפרוק את החפצים. גם מיטות כדאי להעביר בהקדם האפשרי. תזמנו נכון את הגעת הטכנאים השונים – תדאגו להזמין את הטכנאי של הכבלים רק אחרי שהחשמלאי קפץ לביקור, את טכנאי הגז רק אחרי שהכיריים הגיעו ואת חברת הניקיון – רק אחרי שכל הבלגן הסתיים.

זהירות, שביר

את מסכי הטלוויזיה, מוצרי החשמל והפריטים השבירים כדאי להוציא מהארגזים ולשים במקום המיועד להם כמה שיותר מהר. הם עלולים להישבר ולהינזק בתוך הארגז. ככה גם תהיו מוכנים כבר מראש לבואו של הטכנאי.

אל תשכחו לפנות את הארגזים לאחר פריקתם. מקום פנוי יבטיח לכם הפגת לחצים ותחושת התקדמות. 
סדרו את הבית היטב והעניקו לו אווירה נינוחה וחמימה. בשעה טובה!