טיפים לבחירת סוגי שיש למטבח

בחירת סוג השיש המתאים למטבח היא החלטה חשובה שיש לתת עליה את הדעת בעת תכנון ועיצוב המטבח. ישנם מספר סוגי שיש למטבח הנבדלים זה מזה בפרמטרים שונים ביניהם: במרקם, צבע, עמידות ומחיר. איך תבחרו נכון?

 

כדאי לכם לבחור שיש עמיד וקשה  אשר יעמוד בפני שריטות וכתמים. כמו כן, חשוב לוודא שהשיש בעל מרקם שאינו חלק למניעת החלקה. לבסוף, מומלץ לבחור גוון שישתלב היטב עם סגנון העיצוב הכללי של המטבח.

 

בחירת שיש עמיד וקשה

מומלץ מאוד לבחור בסוג שיש למטבח עמיד וקשה כגון גרניט או קוורץ שיעמוד בפני לחצים, שריטות וכתמים היומיומיים במטבח. שיש העשוי מסוגים רכים יותר עלול להישרט בקלות ולספוג כתמים שקשה להסיר. גרניט וקוורץ הם מהסוגים העמידים והקשים ביותר. כמו כן, חשוב לבדוק שמקדם החיכוך של השיש גבוה זאת על מנת למנוע החלקה.

 

התאמת השיש לסגנון העיצוב

יש לבחור את גוון ומרקם השיש בהתאמה לסגנון העיצוב הכללי של המטבח. לדוגמה, שיש למטבח בהיר ונקי יותר מתאים לסגנון מודרני מינימליסטי. שיש למטבח כהה ומחוספס יותר מתאים לסגנון כפרי. דפוסי שיש למטבח מורכבים יותר יתאימו לסגנון קלאסי. חשוב ליצור השתלבות בין גוון השיש למטבח לבין צבע הארונות, כיור, ברזים ויתר האלמנטים במטבח.

 

התייחסו ליתרונות וחסרונות שונים

יש לשקול היטב את היתרונות והחסרונות של סוגי השיש למטבח השונים מבחינת מחיר, תחזוקה, מרקם ומראה. למשל, שיש למטבח טבעי יקר יותר אך בעל מראה איכותי ויוקרתי. שיש מלאכותי זול יותר אך דורש תחזוקה לשמירת המראה. יש למצוא את האיזון הנכון עבור המטבח והתקציב שלכם.

 

שימו לב לטיב העבודה וההתקנה

יש לוודא כי השיש עובר עיבוד וליטוש איכותיים. שיש מלוטש היטב פחות נוטה לספוג כתמים ולהישרט. כמו כן, חשוב שההתקנה תיעשה בצורה מקצועית על ידי בעל מקצוע מומחה, זאת כדי למנוע בעיות בהמשך. השיש למטבח צריך להיות מותקן היטב על גבי משטח יציב וחלק ללא פערים.

 

בדקו את האחריות והשירות שמספק היצרן

כאשר בוחרים שיש למטבח, חשוב לבדוק היטב מהי תקופת האחריות והשירות שמספק היצרן או החברה המוכרת. יש לוודא שניתנת אחריות לטווח ארוך של מספר שנים לפחות, וכן לקבל פרטים על אפשרויות תחזוקה ותיקונים בעתיד אם יהיה צורך בכך. מומלץ לבחור יצרן או ספק גדול ומוכר שנותן שירות לקוחות טוב וזמין. שירות לקוי עלול לגרום לבעיות רבות בהמשך אם יידרש טיפול בשיש.

 

ערכו השוואה בין מספר ספקים

אף ששיש טבעי יקר יותר, כדאי לערוך השוואה בין מחירים אצל מספר ספקים וחנויות שונים. יש הפרשי מחירים ניכרים באותו סוג שיש בין ספק אחד למשנהו. כדאי לקבל מספר הצעות מחיר ולהשוות. כמו כן, ניתן לחפש מבצעים והנחות. יש לשקול גם עלויות אפשריות של הובלה והתקנה אצל הספקים השונים.

 

*קרדיט לתמונה FREEPIK

*בשיתוף משרד פרסום דיגיטליSTG