המדריך לבחירת גריל גז

אם אתם אוהבים ברביקיו ואתם רוצים לשדרג את החוויה שלכם, כדאי שתוותרו על מנגל הפחמים השגרתי ותבחרו בגריל גז. גריל גז הוא בעל מגוון רחב של יתרונות, אשר יאפשרו לכם להנות מבשר איכותי, ללא טעם לוואי שלא יפגע בבריאות שלכם באופן כלשהו…

 

למה כדאי לכם לרכוש גריל גז?

 

הסיבות העיקריות שכדאי לכם לרכוש גריל גז:

– גריל גז מפזר חום בצורה אחידה, כך שהוא מאפשר לצלות עליו בשר בצורה הרבה יותר טובה.

– הצלייה של הבשר על צלי גז תעניק לכם את האפשרות להנות מבשר משובח ואיכותי ללא טעמי לוואי. בעוד שבמנגל גחלים ניתן להרגיש את טעמי הלוואי של חומרי הבעירה, הרי שגריל גז מנוטרל לחלוטין מטעמי הלוואי הללו.

– קל מאוד לנקות אותו שכן, מותקנת בו מערכת ניקוז אשר מנקזת את כל השומן שמטפטף במהלך הצלייה וכן, הוא מאפשר לצלות עליו בצורה מהירה. אין את בזבוז הזמן על הפעלת הגריל כמו שיש במנגל פחמים. כל שיש לעשות בכדי להדליק את הגריל הוא פשוט להדליק אותו באמצעות כפתור ייעודי ולחכות שיתחמם. קל, נוח, פשוט ומהיר ללא ספק.

 

כיצד תרכשו גריל גז בצורה נכונה?

כדי להפיק את כל היתרונות האפשריים מגריל גז, חשוב מאוד שתרכשו אותו בצורה נכונה. הנה כמה טיפים שיסייעו לכם לבחור גריל גז איכותי ומתאים:

ראשית, הגדירו את הצרכים שלכם ואת התקציב שלכם. היכן אתם מעוניינים למקם את הגריל? בגינה? במרפסת? האם הוא מיועד לצלייה עבור הרבה אנשים? מעט אנשים? ועוד. כמו כן, מכיוון שניתן למצוא גריל גז במגוון מחירים שונים, עליכם להגדיר את התקציב הרלוונטי לרכישתו.

 

אחראיות ויצרן

בבואכם לרכוש גריל גז, חשוב מאוד שתבדקו מי היצרן שלו. ריכשו רק גריל גז של יצרן מוכר ובעל מוניטין. כמו כן, יש לבדוק את מידת האחראיות אשר ניתנת לגריל. ככל שהאחראיות תהיה ארוכת טווח, כך סביר להניח שיהיה מדובר על גריל איכותי יותר. חשוב לזכור שגריל גז הוא מוצר שאמור להחזיק מעמד בתנאי מזג אוויר משתנים וכן במעברים בין חום לקור, בין גשם לשמש ועוד ועל כן, ייתכן שבמהלך הזמן יהיה לכם צורך בחלקי חילוף עבורו וחשוב לבחור בגריל גז שתהיה לכם אפשרות למצוא עבורו חלקי חילוף איכותיים שידרשו לכם במהלך הזמן.

 

מבנה הגריל ומבערים

חשוב לדעת כי גריל גז מגיע כיחידה שלמה כאשר היא מורכבת מחומרים שונים לרבות: עץ, פח, אלומיניום, נירוסטה או שילוב של כלל המרכיבים יחד. חשוב מאוד לרכוש גריל גז אשר עשוי מחומרים עמידים ביותר. אם תבחרו במעטפת נירוסטה לגריל היא תבטיח שאורך החיים שלו יהיה ממושך ולכן, על אף שגריל נירוסטה אולי יהיה יקר יותר, הוא ישתלם לכם לטווח הרחוק.

מבערים מהווים חלק חשוב ביותר לגריל והם משפיעים על הגריל כולו ועל כן, יש כמה דברים שחשוב מאוד שתבדקו בכל הנוגע למבערים: כמות מבערים בהתאם לגודל הגריל, כאשר ככל שהגריל יהיה גדול יותר כך יהיה צורך ביותר מבערים. כמובן שכמות המבערים תהיה תלויה גם בצרכים האישיים שלכם. אם מדובר על גריל הרלוונטי לצורך משפחתי רצוי שיהיה בו יותר מבערים מגריל הרלוונטי לזוג.

 

בחירת רשתות צלייה

גם את רשתות הצלייה יש לבחור בצורה הטובה ביותר ולוודא כי היא בגודל המתאים וכי היא עשויה מחומרי גלם עמידים ואיכותיים.

ניתן למצוא סוגים שונים של רשתות לגריל גז, אך אם אתם רוצים להעביר חום בצורה הטובה ביותר, אין ספק כי רשתות יצוקות הן הבחירה הנכונה. גם  לרשתות נירוסטה יש יתרונות שונים כאשר אחד היתרונות הבולטים כרוך בכך שקל ונוח לנקות את הרשתות הללו. ניתן לבחור גם ברשתות אמייל, אך חשוב שתדעו כי מדובר על הרשתות הכי פחות יעילות עבור גריל גז.

וודאו שבגריל גז תהיה גם מערכת ניקוז שומנים, מדובר על מערה חשובה ביותר לצורך שמירה על הגריל וכן בכדי למנוע תופעה לא רצויה של התפרצות להבות וכן של שריפת הבשר. עליכם לוודא כי קיימת בגריל אפשרות לרוקן את השומנים המצטברים וזאת על ידי החלפת קערות חד פעמיות או שפשוט יש גישה נוחה לניקיון תקופתי שיש לבצע.

קרדיט תמונה: pexels