איך משקמים נזקי מים ברכוש?

נזילה בצנרת עלולה לחשוף את הרכוש שלכם לפגיעה משמעותית: החל מנזקים הקשורים במבנה, ריקבון בריהוט עץ, הרס התשתיות, פגיעה במערכות שונות בדירה ועוד לא דיברנו על הסיכונים הבריאותיים … אז, מה עושים?

 

כדי למנוע ולהפחית נזקי מים כתוצאה מנזילה יש לפעול במהירות לפתרון הבעיה לצורך שיקום ההרס שבא בעקבות הרטיבות. איך ניתן לשקם נזקי מים?

שיקום נזקי מים – בדיקות מקדימות

לקראת שיקום נזקי מים יש לבדוק מהו מקור הנזק ומאיפה מגיעה הרטיבות. לצורך כך יש לבדוק את הקירות ואת הקרקע ולאתר את מוקד הבעיה. להלן 2 סוגי בדיקות יעילות בהן עושה שימוש אושר לוי, מאתר נזילות מוסמך לקראת תהליך שיקום מנזקי מים:

בדיקת מצע הקרקע לצורך שיקום נזקי מים

כדי למנוע חלחול של רטיבות לברזל הקונסטרוקציה של המבנה, יש לבצע בדיקה המעריכה את אחוזי הלחות בקרקע. רמת לחות מרבית תקינה במצע חול עומדת על 6% לחות לעומת 3% במצע סומסום. 

במידה ואחוזי הלחות שנמצאו בבדיקת מעבדה גבוהים מהשיעור התקין, יפעל מאתר הנזילה לשיקום הנזק באמצעות ייבוש הקרקע במכשור ייעודי. בדיקה זו תיערך גם בסוף תהליך השיקום כדי לבדוק שאכן אחוזי הלחות ירדו.

בדיקת קירות לצורך שיקום נזקי מים 

באמצעות מד רטיבות מקצועי יזהה מאתר הנזילות את רמת הלחות בתוך הקיר. במידה ותוצאת הבדיקה עולה על 80 במדד הרטיבות, מדובר בנזילה אותה יש לייבש במהירות כחלק מהליך השיקום. ככל שהבדיקה תיעשה מוקדם יותר, כך תוצאות הנזילה תגרומנה למינימום נזק אסתטי ומבני ויאפשרו תהליך שיקום קל וצר יותר.

מהן השיטות לשיקום נזקי מים?

הדרכים לשיקום נזקי מים כוללות ייבוש תת רצפתי וייבוש קירות באמצעות ציוד מתקדם. השיקום ייעשה רק עלי ידי אנשי מקצוע מוסמכים שיקפידו על שאיבה שקטה של הרטיבות והחזרת המצב לקדמותו במהירות האפשרית.

איך למנוע נזקי מים?

נזקי מים ניתן למנוע באמצעו בדיקה תקופתית של שעון המים בזמן שאין כל שימוש במים. במידה והשעון ממשיך להסתובב, קיים חשש כי קיימת נזילה בלתי נראית בדירה.

דרך נוספת לזיהוי מקדים ומניעה של נזקי מים היא בדיקה ותיקון ליקויי איטום בפנים המבנה ומחוצה לו לפני תקופת הגשמים. בכל מקרה של חשד כי קיימת בדירה נזילה פנימית, חשוב מאוד להזמין את שירותיו של מאתר נזילות שימצא את מקור הבעיה ויטפל בה במהירות לפני שיידרש תהליך שיקום ארוך, יקר ומטריד.

שיקום מים מקצועי – כך תבחרו את איש המקצוע הנכון

בבחירת איש מקצוע לאיתור נזילות ושיקום נזקי מים, יש להתייחס לרמת המוניטין של בעל המקצוע, מידת הניסיון שלו בביצוע פרויקטים של שיקום נזקי מים וכן עמידתו בלוח הזמנים. חפשו חוות דעת והמלצות של בני משפחה ומכרים במטרה לאתר את האיש שלכם לשיקום הבית/בית העסק ביעילות ובאמינות גבוהה.

 

קרדיט תמונה: shutterstock