איך אפשר להגן על ריהוט הגן במהלך החורף?

מריהוט עץ ועד ריהוט ברזל: כדי שתוכלו ליהנות מריהוט הגינה שלכם בקיץ הבא ולאורך שנים, כדאי שתשמרו עליו גם בעונה הקרה

שמירה על ריהוט הגן שלכם בחורף – אפשרי?

אנחנו נהנים לבלות במרפסות שלנו או בחצרות שלנו במהלך האביב, הקיץ ואפילו הסתיו. מן הסתם, בחורף כשקר וגשום אנחנו נמצאים שם פחות. רק מה? אנחנו מותירים מאחור את ריהוט הגן שלנו, שלא בהכרח יכול להתמודד עם הכפור והרטיבות. לכן, חשוב לנקוט בכל הצעדים הנכונים כדי להגן על הרהיטים שלנו. איך עושים זאת? הנה כמה טיפים שווים שיעזרו בתהליך:

ריהוט עץ

רהיטי עץ זקוקים להגנה ואיטום. במהלך החורף, הלחות עלולה לחדור לתוך העץ ולגרום לו לסדקים ובהמשך לשברים. כיסוי טוב יגן על העץ אבל כדאי גם לדאוג לאיטום מלא, כיוון שהרטיבות עלולה לחדור גם מהאוויר הלח. הדבר האחרון שמתחשק לכם זה להשקיע בריהוט גן רק כדי לראות אותו נשבר כמה שנים אחרי. רוב רהיטי הגן עשויים מעץ טיק שמתמודד טוב יותר עם לחות ושינויי הטמפרטורות, אבל שמירה עליו במהלך החודשים הקרים, תעזור לכם לשמור על הרהיטים לאורך שנים.

ריהוט פלסטיק

לרהיטי פלסטיק אין את אותה הבעיה כמו רהיטי עץ, כיוון שהם לא סופגים לחות. עם זאת, הטמפרטורה בחורף נוטה להפוך פלסטיק לשביר יותר. רהיטי פלסטיק הם בדרך כלל קלים לנשיאה, ולכן כדאי לערום אותם או לאפסן אותם בזמן החורף במחסן. שמרו עליהם בעזרת כיסוי פלסטיק או שמיכה.

ריהוט ברזל

אם השולחן או כסאות הגן שלכם עשויים מברזל יצוק, לא כדאי שתשאירו אותו בחוץ במהלך החורף. הריהוט עלול להחליד והמתכת עשויה להיחלש ולהתמוטט. אם הריהוט כבד ואתם לא יכולים לנייד אותו ממקום למקום, דאגו לכסות אותו ולאטום מפני חדירת מים.

לקריאה נוספת

ריהוט אלומיניום

ריהוט גינה מאלומיניום הוא אחד העמידים שיש מפני נזקי מזג האוויר. זה בעצם ברזל חלוד, כך שאתם לא צריכים לדאוג יותר מדי מהלחות. בנוסף, מדובר בריהוט סופר-קל, כך שאם אתם לא חייבים לכסות אותו, מספיק שתזיזו אותו לאזור יבש יותר.

כריות

רבים מרהיטי הגינה שלנו מכילים כריות נשלפות. כיוון שאנחנו לא משתמשים בהן בחורף, הכריות צריכות להיות מאופסנות בתוך הבית או במחסן. אם נשאיר אותן בחוץ בחורף הן עלולות להינזק ולהתמלא בטחב. שמרו אותן בתוך קופסה או בשקית פלסטיק כדי שלא יתמלאו אבק. כשהשמש תצא והאביב ישוב, תחזירו אותן לכיסאות.