5 צעדים שישמרו על ביתכם בחורף

גג דולף בעת הסערה, או מקלחת קרה ביום סגריר היא סיוט עבור כל אחת ואחד מאתנו. קבלו את המדריך שיעזור לכם להעביר את החורף בכיף

זה לא משנה מהי העונה המועדפת עליכם בשנה – את החורף שלנו כולנו אוהבים חמים ונעים. נזילות ונזקים נוספים שנגרמים עקב מזג האוויר הם חוויה לא נעימה בלשון המעטה, בעיקר אם הם מתרחשים למרות שניתן היה למנוע  אותם מראש. כעת, רגע לפני שהחורף מגיע לשיאו, זה הזמן להתכונן. 5 צעדים וסיימנו:

1. ניקוז מרזבים

למרזבים תפקיד חשוב במניעת נזקי הגשם. הם אוספים את המים שנאגרים בגג ומנקזים אותם, מה שמונע חדירת רטיבות לקירות הבית. חשוב מאוד לבדוק את תקינות המרזבים ולוודא שהם אינם סתומים – מרזב סתום גורם להצפה. הזרימו מים למרזב וודאו שאין איזושהי סתימה, עקב עלים ולכלוך שהצטבר בקיץ. אל תהססו לפנות לבעל מקצוע, זה קריטי.

2. מערכות החשמל

זהו עניין מאוד עדין ורגיש. רטיבות במערכת חשמל היא סכנה. ודאו שמכשירי החשמל בביתכם אינם חשופים למים (בדקו שכל מכשירי החשמל בגינה/במרפסת מבודדים).

בנוסף, גם הפסקות חשמל וקפיצת מנגנוני אל-פסק הם נושאים מאוד שכיחים בחורף. כדאי להקדים תרופה למכה ולהזמין טכנאי לבדיקה מונעת. כנסו לאינדקס בעלי מקצוע ובחרו בחשמלאי מתוך מגוון ענק של בעלי מקצוע.

3. דוד חימום

מקלחת במים קרים בחורף היא הסיוט של כל אח ואחת מאיתנו. הפעילו את הדוד ובדקו שהמים בברזים. רצוי לעשות את הבדיקה בשעות הערב – כשאין שמש. במידה והדוד לא עובד במידה תקינה – כבר עכשיו מחכים לכם באינדקס בעלי מקצוע אנשי מקצוע המתמחים בתיקון והתקנת דודי שמש.

4. אל תשכחו את הגג

החלק החשוב ביותר בהכנות לחורף הוא לבדוק שהגג במצב תקין, שהוא אטום ושלא יחדרו דרכו נזילות. סוגי הגגות מתחלקים לשניים – גגות מרוצפים וגגות רעפים.

אם בביתכם נמצא גג מרוצף מבטון, אתם חייבים לוודא שהגג שלכם אטום – ואם לא, לבצע איטום בהקדם האפשרי. מי הגשמים עלולים להיכנס דרך החורים שבגגות ולהרוס את הקירות. אף אחד לא רוצה לסבול מקור ומנזילות, ולכן התקשרו במהרה למומחה לאיטום הנמצא באינדקס בעלי מקצוע והזמינו אותו לייעוץ, ובמידת הצורך גם לאיטום הגג.

בגגות רעפים בצעו בדיקת תקינות על מנת לוודא שאין רעפים סדוקים או שבורים. אפילו רעף אחד שבור יכול לגרום לנזילת מים לתוך הדירה ולאי נעימות רבה. לעתים קיימים סדקים מזיקים שאנחנו לא נוכל להבחין בהם, ולכן שוב נמליץ לכם להזמין איש מקצוע שיערוך בדיקה. עלות הבדיקה שווה את החורף הנעים והשקט שנקבל תמורתה.

בנוסף, חזקו את כל החפצים שמוצבים על הגג ועלולים לעוף מהרוח – דודי שמש, קולטנים, אנטנות, פרגולות וכל דבר שיכול להתגלות כלא יציב.

5. מצב חימום

זה הזמן להכין את כל אמצעי החימום שיש לכם, להעביר את כל המזגנים למצב חימום ולבדוק שאתם יכולים לחמם את הבית באמצעותם במשך כל אורך החורף.

 אם לא – לתאם עם טכנאי מלוח B144. חימום הבית בעת החורף הוא בגדר חובה, ואפשר לעשות זאת גם בתקציב שפוי. אין ספק שמזגנים שישמשו אתכם גם בתקופת הקיץ, ואמצעי חימום יד שנייה במצב טוב יעשו גם הם את העבודה.

קיים בלוח יד2 מבחר עצום של מזגנים ואמצעי חימום שעומדים לבחירתכם. מצאו את אמצעי החימום המתאימים לכם ביותר, שיעזרו לכם להעביר את החורף בנעימים.

עכשיו, כשהבית החם והנעים שלכם מוכן לחורף ואין כל סיבה לדאגה, כנסו מתחת לפוך עם משקה חם ותיהנו מסרט טוב. חורף נעים!