חוזרים ללימודים: כך תבנו את סל הקניות הזול ביותר

נפתחה עונת הקניות לשנת הלימודים החדשה ובזמן שהילדים לא מתפשרים על המותגים היקרים, ההורים משתדלים לשמור כמה שאפשר על הכיס. האם באמת ניתן לרכוש סל מוצרים לבית הספר בזול? והיכן הכי כדאי לעשות זאת?

אם חשבתם שהחופש הגדול כרוך בהוצאה השנתית הכבדה ביותר, כנראה שעדיין לא התחלתם לקנות את הציוד לשנת הלימודים החדשה. שנת הלימודים כבר עומדת בפתח ואם אתם הורים לילדים בבית הספר, אתם בטח יודעים כמה קשה לנווט בין הציפייה של הילדים לקלסרים, ילקוטים ומחברות של "מואנה" או "כוח פיג'י" לבין הרצון לבצע קנייה חכמה וזולה שלא תפגע בהתנהלות המשפחתית.

הגיע זמן פשרה

קניית סל המוצרים לבית הספר צריכה להיות נוחה ומתאימה לצרכי הילדים, אך מעולם שום מותג יוקרתי לא התיימר להחליף את הציוד הטוב והאיכותי שנמכר גם בעלויות זולות יותר. עיפרון הוא עיפרון ודפדפת היא דפדפת. לכן לפני הרכישה עצמה כדאי שתגדירו מול הילדים מהם הגבולות, תקבעו מה נרכש על פי רצונם ומה נרכש בהתאם לתקציב. הטריק הטוב ביותר הוא לחסוך כמה שניתן על ההוצאות ה"כבדות" על ידי רכישת ציוד מיד שנייה וכך לפנות חלק גדול מהתקציב לטובת העטים, המחברות, המרקרים והיומן שאותם אגב, ניתן לרכוש בדוגמאות לא פחות יפות ובמחיר נמוך בכל חנויות הסטוק.

שופינג אונליין והרשתות הגדולות: האם הם באמת משתלמים לצרכנים?

אחת האפשרויות הבולטות שאנשים משתמשים בה כדי למטב את סל הקניות לחזרה ללימודים היא אתרים כמו איביי, אליאקספרס ואחרים. להבדיל מהרשתות הגדולות בישראל (שגם אליהן מיד נגיע), הזמנת הציוד באינטרנט תוכל להסתכם בסכום נמוך מהרגיל. עם זאת, לא כל מוצר מעבר לים באמת מתאים לציבור הלומדים בישראל: מחברת שורות משמאל לימין תקשה משמעותית על הלמידה וגם הילקוט האורתופדי לא בהכרח נושא את תו התקן הישראלי. מעבר לכך, קיים סיכון במידות המוצר והצורה הסופית שלו, מה שעלול להפתיע את הילדים וממש לא במובנים חיוביים.

לא שכחנו גם את הרשתות המובילות שמוכרות בדרך כלל ציוד לבית הספר במחירים די יקרים. בשנים האחרונות החברות הללו נכוו קשות בשל המחירים הגבוהים של ציוד החזרה לבית הספר ובעיקר מחירי הילקוטים, ה"לא מוצדקים" כהגדרת ציבור הצרכנים. הרשתות למדו את הלקח ולא העזו להעלות מחירים, אך ההפחתה המיוחלת טרם הגיעה. במקומה, מוצע כעת סל ציוד לבית הספר במחירים די ממוצעים ביחס ליתר החנויות בישראל.

לקריאה נוספת

ציוד חזרה ללימודים: האופציה הזולה והטובה ביותר

אם כן, האופציה השלישית שמסתמנת כטובה ביותר היא רכישת ציוד ללימודים יד2. הורים לתלמידים שמאסו בקלמר או הילקוט הישן ומעוניינים להיפטר מהם, יכולים למכור אותם בזול דרך האתר ולאפשר גם לאחרים ליהנות מהם במחירים הנמוכים ביותר. בין המוצרים הרבים באתר יד2 ניתן למצוא קלמרים ממותגים כחדשים (לאחר שימוש מועט או שנמצאים באריזה ולא נפתחו מעולם), ילקוטים וטרולי (עם גלגלים) במצב מעולה הנושאים את כל המותגים הקיימים, מחברות וספרי לימוד, חוצצים באריזה ללא פתיחה, מילונים אלקטרוניים ועוד – הכל במחירים של בין 20-30 ₪ ועד 100 ₪ לכל היותר. ציוד לבית הספר יד2 חדש וממותג מדגמים יוקרתיים יותר צפוי להגיע למחיר של עד 200 ₪ לכל היותר.

אם לילדים שלכם חשוב לקבל ילקוט או קלמר ממותגים ולכם חשובים האיכות והמחיר הנוח – חפשו אותם באתר יד2 (תחת קטגוריית יד שנייה – ציוד לבית הספר). כמות המוצרים היא עצומה ובשל התחלופה הגבוהה של הציוד משנה לשנה, רוב המוצרים נשמרים כחדשים.

ההתנהלות דרך האתר גם תחסוך לכם זמן משמעותי בשיטוטים בין החנויות השונות ותגייס עבורכם בצורה נוחה את כל המוצרים הפרקטיים שהילדים זקוקים להם. אחר כך כבר תוכלו לצאת לסיבוב בקניון או בסטוק ולקנות את הפרטים הקטנים שעוד נותרו ברשימה. שנת לימודים פורייה ונעימה!