חם שם בחוץ: הכינו כלבכם לקיץ

הכלב שלכם מתרגש מבוא הקיץ לא פחות מכם, אבל רגע לפני שהטמפרטורות עולות יש כמה פעולות קטנות ומשמעותיות שכדאי לעשות כדי לשמור עליו גם בעונה החמה

תגידו, סידרתם כבר את הארון לקיץ? החזרתם את המטריות למקום? עבורנו, המעבר בין חורף לאביב ואז לקיץ הוא די פשוט, אבל עבור הכלבים שלנו זה הרבה יותר מאתגר והם זקוקים לעזרה שלנו. זה אמנם מצריך מאיתנו להשקיע זמן ומאמץ, אבל מה לא נעשה עבור היצורים החמודים האלה? עקבו אחר חמשת הצעדים הבאים בדרך להכנת כלבכם לקיץ:

קחו אותו לווטרינר

עם קשר ובלי קשר לקיץ, כדאי לקחת את חיית המחמד שלכם לווטרינר לבדיקה שנתית. בדיוק כמו בני אדם, אם שומרים על הבריאות ומונעים מחלות בזמן, אפשר להאריך ואף להציל חיים. כאשר הכלב שלכם נבדק אתם יכולים לתפוס ולטפל בבעיות פוטנציאליות לפני שיהפכו לבעיות חמורות, וזה חשוב במיוחד עכשיו כי עם כל הכיף וההתרגשות מהקיץ, זו עלולה להיות עונה בה הוא הוא מתאמץ יותר. חוץ מזה, הביקור אצל הווטרינר הוא הזדמנות מצוינת ללמוד עוד על כל הדברים שעלולים לפגוע בבריאות שלו, כמו גם על הדרכים הטובות ביותר להילחם בהם.

חסנו אותו

זה גם הזמן לוודא שכל החיסונים של הכלב שלכם מעודכנים. הוא אולי לא יאהב לקבל עכשיו חיסון, אבל עדיף שהוא יהיה מוגן מפני מגוון רחב של מצבים רפואיים רציניים. בנוסף, הכלב שלכם עומד לבלות הרבה יותר זמן בחוץ במהלך הקיץ, אז הוא גם יהיה חשוף יותר לקרציות, פרעושים ומחלות אחרות, לכן זה קריטי לקחת אותו לווטרינר לפני הקיץ.

טפחו אותו

ניקיתם את הבית לקראת פסח או האביב? גם לכלב שלכם מגיע. קחו אותו למספרת כלבים לפני הקיץ. תספורת טובה תעזור לו להיפטר מכל השיער שחימם אותו היטב בחורף, אבל עלול לחמם אותו מדי כשהטמפרטורות עולות. זה גם זמן טוב לגזור לו ציפורניים, לשטוף אותו ולנקות לו את האוזניים. הניקיון האביבי חשוב גם עבורו.

שמרו עליו מהתחממות יתר

יש גזעים שמתמודדים טוב יותר עם החום מאחרים. עם זאת, לא משנה מה גזע הכלב שלכם, אתם צריכים לוודא שהוא לא מתחמם יתר על המידה, במיוחד אם אתם מתכננים לתת לו להסתובב בחוץ ללא השגחה, בגינת הבית, לדוגמא. כדאי לדאוג שקערת המים שלו תמיד תהיה מלאה, שיש לו מקומות מוצלים לשהות בהם בבית ומחוצה לו. אל תצאו איתו לטיולים בשעות חמות מדי וכמובן, אל תשאירו אותו לבד במכונית שלכם. הטמפרטורות במכונית גבוהות יותר מהחוץ והוא עלול להתייבש ואף למות.

הכינו אותו לפעילויות בטבע

קיץ הוא לא רק זמן טוב עבור הכלבים לצאת להשתובב בחוץ, אלא גם זמן כייפי עבורכם. לכן, אולי כדאי לחשוב על פעילויות שמתאימות גם לכם וגם להם. למשל, משהו מרגיע כמו פיקניק או רביצה בים או פעילות מאומצת יותר כמו טיולים רגליים ארוכים. לא משנה מה תחליטו לעשות, אתם צריכים לוודא שהכלב שלכם מוכן היטב לטיול. לדוגמא, לקחת אתכם אוכל, מים וציוד עבורו. אם יצאתם לטיול אתגרי, והכלב שלכם גדול אולי כדאי לקשור לו תרמיל עם מים ואוכל. לא רק שזה חמוד בטירוף, זה גם יהיה יותר נוח.

ואחרי הכל, אל תשכחו שכל כלב הוא מיוחד, לכן ההכנה לקיץ צריכה להיות ספציפית עבורו. אז מלבד חמשת הטיפים שלנו, כדאי לקרוא עוד על הגזע של הכלב שלכם ולעשות את ההתאמות הרלוונטיות אליו. שיהיה לכם קיץ (כ)לבבי במיוחד!

[ninja_form id=dogs]