הקלה לכלה: איך לקנות שמלת כלה במחיר שפוי?

המדריך שישמור לכן על החיוך והעו"ש

 

כולם רוצים חתונה מושלמת, עם אולם או גן אירועים מושלם, קייטרינג מושלם, דיג'יי מושלם ועוד ועוד ועוד. אלא שחתונה מושלמת היא חתונה יקרה ולכן מרביתנו חייבים להוזיל עלויות היכן שרק אפשר. אחת הדרכים לכך, שתופסת תאוצה בשנים האחרונות, היא שמלות כלה מיד שנייה.

"לשמחתנו, התדמית שהייתה בעבר לשמלות יד שניה עברה מן העולם וכיום כלות הרבה יותר פתוחות לרעיון" אומרת גאלה רבזין זומר, אחת ממנהלות קבוצת הפייסבוק הפופולרית "כלות להשגה", "החיסכון נכנס לאופנה וכלות מעדיפות לקנות חכם. כמעט לכל אישה שהתחתנה יש את שמלת הכלה בבית, שהיא כנראה לעולם לא תלבש שוב.

במקום שהשמלה תתבלה ותיהרס היא יכולה למכור אותה במחיר סמלי. המוכרת נהנית ומחזירה לעצמה קצת מן ההוצאה הענקית על החתונה, וגם הקונה נהנית משמלה יקרה במצב טוב, במחירים סמליים יחסית למחיר שמלה חדשה".

קבוצת הפייסבוק "כלות להשגה"

הקבוצה מונה כיום כ-12 אלף חברים והתפתחה כחלק ממיזם חברתי של אסנת באלין ז"ל, שחשבה על דרך נוספת להוזיל את עלויות החתונה. את המיזם המופלא של אסנת ז"ל ממשיך בעלה, חן כהן, מזה שנה וחצי.

אם השתכנעתן גם אתן לקנות שמלת כלה מיד שנייה, קבלו את המדריך שיעזור לכן לבחור את השמלה המתאימה לכן:

מידה וגזרה

קנו שמלה במידה שלכן ובגזרה שתחמיא לכן. אתן חייבות לאהוב את איך שאתן נראות לקראת אחד הערבים החשובים בחייכן, ולכן הכרחי למדוד את השמלה לפני שאתן קונות אותה. שמלה שתהיה גדולה עליכן או קטנה עליכן יכולה להרוס לכן את המראה. חשוב לזכור שאת חלק מהשמלות ניתן להתאים לגופכן אצל תופרת, ואפשר להתייעץ איתה לפני הרכישה.

נוחות

אתן הולכות לרקוד, לצעוד אל החופה, להודות לאורחים ולחגוג – כדאי שיהיה לכן נוח. כשאתן מודדות את השמלה, שימו לב שהיא נוחה לכן ולא תגביל אתכן.

מחיר

אחד היתרונות הגדולים ביותר של שמלות יד שנייה הוא המחיר השפוי – שימו לב שהוא באמת שפוי. אמנם השמלה הייתה בשימוש רק ערב אחד, אך היא עדיין לא שמלה חדשה שנקנתה מהניילונים ואמור להיות פער במחיר עקב כך.

לפי רבזין זומר, בעוד שמחיר של שמלת כלה בעיצוב אישי ינוע בין 10,000 שקלים ל-20,000 שקלים, טווח המחירים של שמלת כלה יד שנייה הוא בין 500 שקלים ל-8,000 שקלים.

כך לדוגמה, מצאנו בלוח יד2 שמלות שעוצבו ע"י המעצב אליהב שאשון ועל ידי המעצבות אייזן-שטיין שנמכרות בין המחירים 2,200-5,000 ₪.

סגנון

אתן הולכות להיות במרכז העניינים, ולכן אם לאירוע שלכן יש סגנון – תהיו חלק ממנו. אל תקנו שמלה נוצצת מידי לאירוע שמשדר פשטות, ואל תגיעו בלבוש "פשוט" לאירוע נוצץ. אתן תכתיבו את הטון של האירוע.

קצת עזרה

כשאתן הולכות למדוד את השמלה, קחו איתכן מישהי שאתן סומכות על הדעה שלה (אחות או חברה טובה) ותוכל לייעץ לכן. דעה נוספת ממישהי שקרובה אליכן יכולה לעזור בבחירת השמלה.

אל תחכו לדקה ה-90

אמנם מדובר בשמלות שכבר עוצבו, אך מומלץ כי תתחילו את החיפושים כבר כמה חודשים לפני החתונה.
אם תיכנסו ללחץ של זמן אתן עלולות לבחור בשמלה שהיא לא הטעם שלכן.

צבע

שימו לב שהשמלה שאתן קונות שמרה על צבעה המקורי, הלבן לרוב. אלו דברים שיראו אחר כך בתמונות, וכל אחת הייתה רוצה שהלבן של השמלה שלה יהיה בוהק כשהיא תראה את התמונות לנכדים.

מעל 750 שמלות מחכות לך בלוח יד2, כשמחירן הממוצע הוא 2,000 שקלים – כנסי עוד היום ובחרי את המתאימה לך ביותר, כדי להיראות נוצצת, במחיר שפוי. שיהיה במזל!