בין הטיפות: כך תצלחו מעבר דירה בימי החורף

מעבר דירה בחורף קצת מסבך את התהליך, אבל אם רק נערכים נכון – הוא עשוי אפילו להשתלם. מדריך יד2

מעבר דירה הוא תהליך לא פשוט – ומעבר דירה בחורף עשוי להיות סבוך עוד יותר. ואולם, הכנה נכונה מאפשרת לצלוח מעבר דירה בין הטיפות בהצלחה יתירה ואף משתלמת יותר.

הנה כמה טיפים ותובנות למעבר דירה בחורף מבית יד2:

חיסכון של מאות שקלים

הובלה בחורף זולה משמעותית מהובלה ביתר עונות השנה. היו מודעים לכך ותערכו סקר שוק בהתאם. אנו מציעים לכם לקבל 3-4 הצעות מחיר מחברות שונות, כיוון שהפער בין העונות יכול להשתנות בין חברה לחברה. בכל מקרה – ההחלטה לעבור דירה בחורף עשויה לחסוך לכם כמה מאות שקלים. 

רק במשאית סגורה

כמובן שמבחינת המובילים יש הבדל תהומי בין הובלה בחורף לבין הובלה בקיץ, ולכן אל תשאירו לו אף צל של ספק – הזכירו לו שההובלה מתבצעת בחורף, ובקשו שייערך בהתאם מבחינת ציוד וביגוד.

אחד הנושאים החשובים בעניין זה הוא סוג כלי הרכב איתו מגיע המוביל: בררו עם המוביל עם איזו משאית הוא מגיע עוד לפני שאתם חותמים איתו על חוזה. הובלה במשאית פתוחה ביום גשום וסוער תגרום נזק לציוד שלכם, אותו היה אפשר למנוע מראש. הודיעו לו כי אתם דורשים שהוא יגיע ביום ההובלה בכלי רכב סגור.

חימום לתקופת המעבר

היו מוכנים לכל תרחיש חורפי שעלול לקרות בימים הראשונים למעבר שלכם. אמנם החורף הישראלי אינו מקפיא, אבל בבית החדש והריק יהיה לכם קר. דאגו עוד לפני המעבר להתקין אמצעי חימום בדירה החדשה והביאו עמכם אמצעי חימום ניידים, כמו רדיאטור ותנורי חימום. אם אין לכם אמצעי חימום, תוכלו למצוא בקלות באינדקס בעלי מקצוע פתרונות חימום וקירור. בנוסף, ארזו במזוודה גדולה או בארגז נגיש בגדי חורף, שמיכות חמות ומעילים.

אריזה נכונה ואטומה

זהו השלב החשוב ביותר במעבר דירה בחורף: אם אתם לא רוצים שכל טיפת מים תהרוס את החפצים שלכם, ארזו אותם היטב. לפני שאתם ממלאים את הארגזים, הכניסו את החפצים לשקית זבל או לשקית אטומה אחרת והכניסו לתוך הארגז. את הרהיטים רצוי לעטוף בניילון או לוודא שהמובילים עושים זאת.

עם מסכי הטלוויזיות, המחשבים ושאר מכשירי החשמל אנו ממליצים לכם להחמיר: עטפו אותם בשמיכה ישנה או בכל בד אטום אחר, ותוסיפו עוד שכבה נדיבה של ניילון נצמד. חסרים לכם חומרי אריזה? יש מלא מקומות שמספקים אותם.
אל תניחו את הארגזים במקומות לחים או מקומות שעלולים להתרטב – יש להם נטייה לספוג מים.

תיאום עם השכנים

המעבר הוא הזדמנות מצוינת למנוע תקריות ראשוניות וליצור רושם ראשוני מוצלח על השכנים החדשים. בקשו מהם לאפשר לכם גישה נוחה באותו היום על מנת למנוע קושי על המעבר הקשה גם ככה בחורף. הביעו צער מראש על הבלגן והבטיחו לסדר ולנקות כל נזק שייגרם. עשו את אותו הדבר גם בבניין אותו אתם עוזבים. בקשו מהמובילים לפרוש בשני הבניינים משטחי קרטון שימנעו לכלוך ובוץ.

מיקום ההעמסה והפריקה

בימים חורפיים וגשומים מהירות ההעמסה והפריקה היא דבר קריטי. חשבו מראש מה יהיה המסלול הקצר ביותר בו תכולת הדירה שלכם תהיה בשטח פתוח. אפשר גם להיעזר בשכנים הוותיקים: אחרי שעשיתם עליהם רושם חיובי בסעיף הקודם, התייעצו איתם כיצד כדאי לדעתם לבצע את ההעברה ובקשו מהם במקרה הצורך להחליף מקום חנייה ליום אחד. אם קיים בבניין חניון מקורה – פנו מקום כדי שהמשאית תוכל להיכנס לשם. תאמו זאת עם שכנים במקרה הצורך.

אז לאחר שבחרתם את המוביל המתאים תארזו היטב, קחו מעיל, ותתפללו ליתר ביטחון שלא ירד גשם והעסק יהיה פשוט יותר. והכי חשוב: שיהיה במזל!