סודות המטבח הכפרי

לכל חדר בביתנו יש חשיבות כלשהי. אחד החדרים הראשונים במעלה הינו המטבח, שם אנו מבלים שעות רבות בהכנת אוכל וגם באכילה שמזמן כבר אינם רק צורך הישרדותי אלא גם תחביב והנאה.  לכן, תכנון ועיצוב המטבח הינם נושא חשוב במיוחד, כאשר בשנים האחרונות עיצוב מטבחים בסגנון כפרי הפך לפופולרי במיוחד. במאמר שלפניכם נציג את הסגנון המיוחד הזה ואת מאפייניו, וכן ניתן מספר טיפים לעיצוב מטבח כפרי

המטבח הכפרי הוא קונספט פופולרי

אנשים רבים רוצים לעצב את המטבח באופן חם, מזמין ונעים, בכדי שייתן להם תחושה של חמימות ושל ביתיות. בדיוק משום כך, מטבחים כפריים הפכו לפופולריים בעשורים האחרונים. מטבחים מסוג זה שואבים את עיקר מאפייניהם מהניחוח הכפרי, אך עדיין מציעים פרקטיות ופונקציונליות, המתאפשרות בזכות הקדמה הטכנולוגית של ימינו. מטבחים כפריים מכילים מספר מאפיינים ספציפיים, עליהם נפרט בחלקי המאמר הקרובים, ובהתאם לכך נסביר כיצד תוכלו לעצב את המטבח שלכם בסגנון כפרי.

הצבעים במטבח הכפרי

כיוון שהמטבח הכפרי של פעם היה מורכב ברובו מעץ ומאבן, בלי יותר מדי משחקי עיצוב הקיימים כיום, מטבחים כפריים לרוב יהיו בצבעים בהירים או טבעיים (ולאו דווקא בהירים). לכן, אם ברצונכם לעצב מטבח כפרי, מומלץ לשקול את השימוש בצבעים טבעיים של עץ, אבנים מסוגים שונים או שיש טבעי, כך שצבעי המטבח יהיו אותנטיים ככל הניתן. כמובן שלא מדובר בדרישה קשיחה, וכיום ישנם מטבחים כפריים מודרניים המכילים צבעים שונים כמו כחול או ירוק.

ארונות ושטחי אחסון

כיוון שבכפר עיקר ההתבססות של החקלאים ואנשי המלאכה השונים הייתה על פרי עמל ידם, היה צורך באחסון של מוצרי תבואה שונים ומוצרים אחרים. לכן, וזהו טיפ אשר תקף לכל המטבחים באשר הם, מומלץ ליצור שטחי אחסון רבים שיאפשרו שימוש נוח מבחינה פרקטית, בד בבד עם יצירת אווירה כפרית. כאמור, לרוב, הארונות יהיו עשויים מעץ או משילוב של עץ עם חומרים נוספים כמו מתכת, כיוון שבעבר המטבח הכפרי התבסס ברובו על עץ.

ריצוף ושימוש באריחים

אין דרך ספציפית המתאימה לריצוף של מטבחים כפריים. עם זאת בסגנון הכפרי נהוג בדרך כלל להשתמש במשטחי עץ למיניהם (בימינו – פרקט), משטחי אבן וקרמיקה, ופחות  במשטחי שיש.  זאת, כמובן בהתאם לקו העיצובי הכללי של המטבח הכפרי שלכם. כמו כן, שימוש נפוץ מאוד באריחים או באבן מסוגים שונים במטבחים כפריים על קיר מסוים. כך למשל, תוכלו להשתמש באבן ירושלמית או סוג אחר של אבן על קיר המטבח בכדי לייצר אווירה כפרית.

הריהוט למטבח הכפרי

כאמור, כיום איננו נדרשים לוותר על הפרקטיות והפונקציונליות של ימינו בשביל לייצר אווירה כפרית. ישנם חומרים ופתרונות רבים המאפשרים להשתמש בחומרים טבעיים כמו עץ בעבור משטח העבודה מבלי שהוא יצטרך תחזוקה שוטפת. כמו כן, מומלץ להציב במתחם שולחן אוכל או דלפק מעץ מלא, אשר יספקו ניחוח כפרי מושלם במטבח החדש שלכם.