כך תעצבו את הבית ב-10,000 שקלים!

לעצב את כל הבית בתקציב קטן? זה בהחלט אפשרי! ריכזנו את כל הרעיונות, הפתרונות והשיטות המוצלחות ביותר בלי חריגה מהתקציב ואפילו עם קצת עודף

עשרת אלפים שקלים הם רכב יד שניה לסטודנטים. הם קורס לימודים מעניין ואפילו חופשה משפחתית ביוון. אבל 10,000 ₪ יכולים גם להקפיץ את כל העיצוב בבית מקיר לקיר (תרתי משמע) ולספק לכם סביבת מגורים נוחה, פרקטית ועדכנית בהרבה. אז מהם הדברים הכי שווים לביצוע עם התקציב ומבלי לעבור אותו? בדקנו:

החלפת ריפודים

לפעמים אין צורך לרכוש ספה חדשה ולנגוס משמעותית בתקציב, אבל כן ניתן להתחדש בריפודים בצבע ומרקם מעניינים. לספה המתחדשת והכורסאות ניתן להוסיף כיסוי וכריות נוי, לרכוש ריפודים חדשים גם לכיסאות שבפינת האוכל ולהתחדש בוילונות רכים ונעימים שמוסיפים למראה והתחושה.

התקציב הדרוש: 700-800 ₪

יצירת קיר בריקים

לפעמים כל שדרוש לעיצוב הבית טמון ב"קיר כוח" אחד בלבד. ניתן להזמין שיפוצניק לעבודה פשוטה של מספר שעות, שבה יחופה אחד הקירות בבית בבריקים המעניקים מראה מעניין. חיפויים מגיעים במגוון רחב של צבעים וטקסטורות, כך שטווח המחירים גמיש והם מתאימים מאוד לאחד הקירות בסלון או במטבח וגם לקירות תמך נמוכים או נישות קטנות מגבס.

התקציב הדרוש: 1,500-2,000 ₪

לקריאה נוספת

זמן לאקססוריז!

מנורת רגל, שטיח מפואר וגם מדף עם עציצים או פסלים דקורטיביים יכולים לתרום משמעותית למראה הבית. אומרים שאלוהים נמצא בפרטים הקטנים ובתחום העיצוב, אין נכון ממנו כדי להקנות לחלל אווירה ייחודית ומסקרנת, שמבטאת את האופי של בני הבית. אפשר להשתמש גם במדבקות קיר מעניינות ותמונות שמזוהים עם העיצוב הכפרי או המודרני.

התקציב הדרוש: 800-1,000 ₪

החלפת ידיות ופרזול

ארונות המטבח, הדלתות ושלל השידות בבית יוכלו להתחדש בידיות חדשות ומסוגננות. לא תאמינו כמה כוח יש להן בריענון מראה המטבח ואנשים רבים מעדיפים להשתמש בפרזול ייחודי מאשר להחליף לחלוטין את הארונות ובכך לחסוך משמעותית בעלויות.

התקציב הדרוש: 800-900 ₪

רכישת ספריה, כוננית או מזנון

החפצים שלכם זקוקים לפתרונות אחסון יעילים ונוחים. אין צורך למהר לחנויות ולרכוש רהיטים כמו ספריה, מתקן תלייה או מזנון לטלוויזיה באלפי שקלים וניתן למצוא אותם גם מיד שניה במצב מעולה. רצוי שלא להתפשר על הצורה והצבע על מנת להתאים אותם במדויק לעיצוב הכללי של הבית. בנוסף, מדדו מראש את האזור שבו ימוקם הרהיט וודאו שהמידות תואמות את המוצר בשיחה עם המוכרים. אין תחושת אכזבה גדולה יותר מלרכוש ולהוביל את הפריט רק כדי לגלות שהוא מפספס על חצי הסנטימטר בהתאמה שלו למיקום.

התקציב הדרוש: 500-600 ₪

הדבקת אריחים

אחת הטכניקות המעניינות ביותר בעולם השיפוצים היא האפשרות להדביק אריחים מסוגננים בכל רצפות הבית. האריחים הללו משובצים אחת למספר בלטות ומעניקים נופך ייחודי ומעניין יותר גם לחללים קטנים ואנמיים כמו השירותים, חדר הרחצה או מרפסת השירות. לא מדובר במדבקות אלא במרצפות אמיתיות, שמיושמות בשיטת ההדבקה וללא הסרה של המרצפות הקיימות, מה שמייקר מאוד את העבודה. באותו האופן ניתן להדביק אריחים גם על קירות קרמיקה באמבטיה ואזור השיש במטבח.

התקציב הדרוש: 800-900 ₪

שפריצים של ירוק

אין כמו צמחים, עציצים ופרחים שמוסיפים להרמוניה והתחושה. תוכלו לרכוש מגוון רחב של צמחי בית בכל משתלה, להשתמש בחפצי נוי כמו שולחנות עגולים קטנים, כלי חרס או וואזה מרשימה, ליצור אדניות תלויות ולבחור בסוגי צמחים רב-עונתיים כך שהתחזוקה תהיה קלה והירוק יישמר לאורך כל השנה.

התקציב הדרוש: 400-500 ₪