בלי לשבור קירות: שיפוץ דירה שכורה

זה שאתם לא בעלי הבית, לא אומר שתאלצו לחיות מעתה ועד עולם עם קירות משמימים, ארונות מוזנחים ומרצפות מיושנות. כך תוכלו לשפץ את הדירה בזול, להתאים אותה בקלות לצרכים האישיים ואפילו ליהנות מתקציב נוסף או קיזוז עלויות מטעם בעלי הדירה

אחת הבעיות הכי נפוצות בעולם השכירויות היא הפשרה העצמית בנוגע למראה הדירה. דירות להשכרה מכילות בדרך כלל מראה סטנדרטי בלבד ומספר תוספות שבוצעו בבית לאורך תקופות השכירות השונות. כך מתקבל גיבוב של חיפויים, חפצים דקורטיביים ותוספות זולות, שמתגבשים לכדי חוסר אחידות בולט ומייצרים תחושה חסרת אופי ובלתי אסתטית. החדשות הטובות הן שיש ועוד איך מה לעשות! ניתן לבצע שיפוץ קליל ומהיר בכל דירה שכורה, מבלי להותיר אתכם עם חור בכיס ולגרום לכם להרגיש סוף סוף בבית.

ומה לגבי אישור בעלי הדירה? ידוע שכל שיפוץ הוא בבחינת השבחה לנכס, מה שיעזור גם לבעלי הדירה ליהנות מעליית שווי הנכס. הם עשויים לקפוץ על המציאה ולהשתתף איתכם בחלק מההוצאות, או אפילו להסכים לקיזוז מעלויות השכירות הנוכחיות שלכם. בכל מקרה, מומלץ לקבל מראש את אישורם לכל פעולת שיפוצים בבית כדי להישאר הוגנים וגם כדי להימנע מאי נעימויות.

ריצוף דמוי פרקט בשיטת ההדבקה

בעולם השיפוצים תמצאו מספר רב של טכניקות חדישות ומעניינות שנועדו להוזיל משמעותית את עלויות השיפוץ ועיצוב הבית. מרצפות גרניט פורצלן הן פונקציה שכזו, שיכולה להתקבל במספר רב מאוד של דוגמאות, ביניהן גם אריחים דמויי עץ פרקט אופנתי, חמים וקל מאוד לתחזוקה. גרניט פורצלן נחשב לחומר עמיד בפני מכות ושריטות, דוחה כתמים וקל מאוד לניקוי. אפשר ליישם אותו בשיטת ההדבקה, ללא פירוק יקר של המרצפות הקודמות וכניסה לתהליך שיפוצים ארוך. יש לקבל הצעת מחיר מדויקת מקבלן השיפוצים, אך הממוצע עומד על כ-145 ₪ למ"ר.

חידוש המטבח

כשהמטבח מתעדכן ומשתדרג בהתאם לצרכים שלכם, כל התחושה בדירה משתנה לפתע. מחיפויים לשיש וקירות המטבח, דרך החלפת ארונות או ידיות ועד תוספת פתרונות אחסון – הכל אפשרי והיד נטויה. ניתן ליצור נקודות חשמל נוספות, לדאוג למנגנון טריקה שקטה, להוסיף מגירות או כוורת ולהשפיע משמעותית על מראה החלל. עבודת שיפוצים קלה הכוללת תיקון והחלפת מנגנונים, יצירת חיפוי ולסיום צביעת הקירות תוכל להסתכם גם ב-2,000-3,000 ₪ בלבד.

לקריאה נוספת

שדרוג השירוקלחת

חדרי רחצה ושירותים נמצאים בתחתית שרשרת המזון של עיצוב ושיפוץ הבית, אבל למעשה השדרוג שלהם יכול להוביל לתחושה הרבה יותר אסתטית ונוחה. בין עבודות השיפוצים השונות ניתן למנות את החלפת האמבטיה הישנה במקלחון או להיפך, להוסיף חיפויי קרמיקה והדבקת אריחים מסוגננים, לרצף, להחליף ברזים ואפילו להתקין אסלה סמויה, כך שמתקן הניאגרה יסתתר מאחורי קיר גבס או בלוקים וישמור על מראה נקי וקל בהרבה לתחזוקה. אם עד כה התקיימו נזילות או דליפות מהכיור, הניאגרה והאמבטיה, אל תקלו ראש בהזמנת קבלן איטום מקצועי. עבודה זו באופן מיוחד אמורה לצאת מכיסו של בעל הדירה.

צביעת הבית וחדרי השינה

צבע, מרקם וטכניקות צביעה דקורטיביות יכולות לשנות ולשפר משמעותית את מראה הדירה, גם מבלי להיפגש עם שום מעצב פנים. בעשור האחרון צמחו מספר שיטות מהפנטות לעיצוב וצביעת הקירות, כך שהן יכולות להכיל מרקמים מעניינים כמו משי או נצנצים עדינים, להשתמש בצורות גיאומטריות שמספקות תחושת גודל מעולה וגם ליהנות מסגנונות טרנדיים כמו וואש, צביעה בשני צבעים, שליכט ועוד. צבעי שמגיע לדירה, יוכל לטפל גם בסדקים קיימים בקירות, בתקרה מתקלפת ולחדש את הטיח. גם פעולות אלה אמורות להתבצע בכל מקרה מטעם בעלי הדירה.