10 דברים שחובה לקחת בחשבון לפני שאתם קונים רכב חדש

למרות העלות הגבוהה והמשמעויות הנלוות, לא תמיד אנו ניגשים לקניית רכב בצורה מושכלת ונבונה. מדריך יד2

קניית רכב חדש כרוכה בהוצאה כספית ניכרת, אך למרות ההוצאה הגדולה, לעתים אנו עלולים לרוץ קדימה, מבלי לבחון לעומק כמה פרטים בסיסיים וחשובים אודות הרכב החדש והתאמתו לצרכים שלנו. 

על מנת שנימנע מקנייה שעליה נתחרט ובכדי להבטיח שנרכוש בדיוק את מה שאנו צריכים, הכנו מדריך קצר שמסביר מהם 10 הדברים שמחייבים התייחסות לפני שנקנה רכב חדש.

מה באמת אתם צריכים?

תמיד נחמד לזכות במבטי קנאה מהשכנים, אך אין בכך בכדי להוות שיקול ראשון במעלה ברכישת רכב חדש. בחנו את הצרכים שלכם כמשפחה – כמה נפשות אתם, האם אתם גרים בסביבה עירונית או כפרית, כיצד מאופיינות מרבית הנסיעות שלכם, עד כמה אתם אוהבים לטייל בטבע – ובהתאם לכך בחרו את הרכב שיספק את המענה המיטבי עבורם.

תקציב מוגדר מראש

גם אם הגעתם למסקנה שקרוסאובר הוא סוג הרכב בו חשקה נפשכם, הרי שקיימים פערים של מאות אלפי שקלים בין אאודי 5Q לבין דאצ'יה דאסטר, למשל, ולכן חלק אינטגרלי מהליך הרכישה הוא קביעת תקציב. מצד אחד, כניסה להרפתקה פיננסית בשביל רכב עלולה להיות עסק בעייתי, ומצד שני אתם לא רוצים לשבת על הררי מזומנים בבנק ובמקביל לנסוע בסוסיתא. עליכם למצוא את האיזון המדויק עבורכם.   

מסלולי מימון 

לא רק גובה התקציב חשוב בעת הליך הרכישה, אלא גם האופן בו משתמשים בו: ייתכן שהשתחררה לכם קרן השתלמות ויש לכם אפשרות לשלם על הרכב במזומן, אולי התחלתם לעבוד במקום החדש המבטיח משכורת נאה לשנים הקרובות, כך שפריסה לתשלומים תהיה נוחה יותר עבורכם, וקיימת אפשרות שאתם מעוניינים בליסינג כזה או אחר. בכל מקרה, עליכם לעבור בקפידה על כל המסלולים האפשריים ולבחור את זה שמתאים לכם ביותר.

שווה לדעת: יד2 בשיתוף מימון ישיר מציעים לכם מימון לכל רכב משנת 2009 ומעלה.

סעיף בטיחות

עם כל הכבוד ליופי החיצוני והפנימי, הפרמטר שאמור להיות החשוב ביותר הוא סעיף הבטיחות. נכון שכיום כל המכוניות החדשות מציעות כריות אוויר ומערכת בקרת יציבות, אבל שפע האבזור הבטיחותי המוצע יכול לעשות את ההבדל בין חיים למוות, לא פחות. בדקו בקפדנות מה מציע כל דגם ועל מה לא תהיו מוכנים לוותר.    

רדו לפרטים

במקרה של רכישת רכב כדאי בהחלט להיכנס לפרטים. האם אתם בעד עיצוב מוחצן? אם חשוב לכם תא מטען גדול? תנוחת הישיבה – גבוהה או נמוכה? גם בתוך קטגוריות מובחנות, ישנם משתנים רבים ועליכם לבחון בינכם לבין עצמכם מהם הדגשים החשובים ביותר עבורכם, על מה תהיו מוכנים להתפשר ועל מה בשום אופן לא.

פוזה ופאסון

אוקיי, אז יש דברים חשובים יותר מפוזה ופאסון, אבל בסופו של יום מכונית היא לא לפטופ ולא מכונת כביסה. זה הזמן להיות כנים עם עצמכם ולשאול מה "עושה לכם את זה" – עיצוב יוצא דופן, מנוע מגרגר או אולי צבע זרחני. זה הזמן להפסיק להתבייש ולחיות את החיים.

לקריאה נוספת

סקר עצמאי

עם כל הכבוד לסוכני המכירות, עליכם לערוך סקר משלכם, במסגרתו תקראו כתבות על המכוניות השונות, תצפו במבחני דרכים, תיכנסו לפורומים ותעשו ככל שביכולתכם לאסוף מידע רב ומגוון. מידע משלים זה יאפשר לכם לדעת לקראת מה אתם הולכים עוד בטרם ישבתם מאחורי ההגה.

התרשמות בלתי אמצעית 

בהמשך לסעיף הקודם, ביצוע מחקר זה חשוב, אבל אין תחליף לביקור באולמות תצוגה, שיאפשר לכם לבחון איך הרכב נראה במציאות, איך מרגישים חומרי הדיפון, עד כמה תנוחת הישיבה מתאימה לכם ועד כמה נרחב שדה הראייה.

נסיעת מבחן 

ואם קודם עסקנו במראה, במגע, באלמנטים הפרקטיים, הרי שכעת עלינו לבחון את הדבר האמיתי: כיצד הרכב נוסע. אין ולא יכול להיות תחליף לנסיעה ברכב עליו שמתם עיניכם, הן בכיסא הנהג והן בשאר המושבים. רק כך תוכלו לדעת האם מה שקראתם אודות הנסיעה החלקה והיכולות הדינמיות אכן מתקיים במציאות.

המחיר הסופי

בחרתם רכב מסוים? מצוין. כל שנשאר לכם הוא לשלם עבורו. שוק המכוניות רווי במבצעים, בהנחות ובדילים כאלו ואחרים. השתדלו לא להיסחף אחרי לחצים מצד סוכני המכירות וקבעו בעצמכם את עיתוי הרכישה, רצוי בהתאם למחיר האטרקטיבי ביותר שתוכלו למצוא. תוכלו להשתמש במחירון הרכב של יד2 ולדעת בדיוק כמה הרכב המבוקש שווה.

בהצלחה!