רכבי מכר: 5 הדגמים המבוקשים ביותר לשנת 2017

אז מה אתם העדפתם לרכוש בשנה המסתיימת בקרוב? אלה הם הדגמים המבוקשים ביותר בלוח יד2 בשנת 2017

שנת 2017 הייתה שנה סוערת ומעניינת בכל הקשור לשוק הרכב. דגמים חדשים נחתו פה בהמוניהם, דגמים ותיקים הציגו דורות חדשים ומשופרים ושלל סגמנטים ניסו למצב עצמם כדבר הבא בשוק. ועם זאת, דומה כי בכל הקשור לביקוש בשוק המשומשות, הקהל הישראלי שומר על סולידיות ופונה שוב ושוב אל אותן מכוניות ותיקות וטובות, אשר הוכיחו עצמן לאורך השנים.

אלו הם חמשת הדגמים המבוקשים ביותר לשנת 2017 על פי נתוני אתר יד2:

תמיד בפסגה: מאזדה 3

מאזדה 3 הפכה עם השנים להיות סוג של כינוי גנרי למכונית משפחתית, מעין תו תקן בסגמנט. דור הולך ודור בא והדגם ממשיך לככב ברשימות של כלי הרכב המשומשים (אם כי במסירות של כלי רכב חדשים ניכרת ירידה בחמש השנים האחרונות), ואין להתפלא על כך.

העיצוב נותר מרשים; הביצועים מפתיעים לטובה בכל פעם מחדש; רשימת האבזור, הנדיבה גם כך, הולכת ומתארכת מדור לדור; נוחות הנסיעה תמיד נמצאת בסקאלה העליונה; וכמובן שאי אפשר לשכוח את האמינות ושמירת הערך המיתולוגית. עם כל כך הרבה יתרונות, פלא שהמאזדה המשפחתית נותרת בפסגה גם השנה?  

איכות ואמינות: סקודה אוקטביה

היצרן הצ’כי אולי נחשב לפחות נוצץ מעמיתיו היפניים, אבל זה שנים הוא מייצר כלי רכב נפלאים, שבנו לו תדמית של איכות ואמינות. אחד מעמודי התווך של סקודה הוא האוקטביה ומיצובו במקום השני ברשימה היוקרתית ראוי להערכה.

דגם זה מציע נסיעה חלקה ושקטה; איכות חומרים והרכבה מהטובות בשוק; מרחב פנימי עצום (כולל תא מטען כביר בן 560 ל’); וכמובן היצע של מנועים נפלאים, שמשלבים בצורה עילאית בין עוצמה, זריזות וחיסכון בדלק. כדאי לשים לב למנוע החדש בדור האחרון (1 ליטר טורבו, 115 כ”ס), אשר צפוי לעקוף בסיבוב גדולים וחזקים ממנו. 

שמרני ומכובד: טויוטה קורולה

אם ישנו דגם, לצד המאזדה 3, שניתן לומר גם עליו שהוא מעין תו תקן גנרי לרכב משפחתי, הרי שזהו הקורולה של טויוטה. מודים, לא הופתענו כאשר מצאנו אותו בין חמשת המבוקשים ביותר.

היפנית הנהדרת הזאת זוכה לתדמית מצוינת בקרב נהגי ישראל ולא בכדי. העיצוב שמרני למדי, אך מכובד; הביצועים תמיד טובים ולא על חשבון צריכת הדלק; נוחות הנסיעה מעולה גם בעיר וגם מחוצה לה; האבזור עשיר ומפנק; והמנוע החזק יביא אתכם לכל מקום (סלול) בשקט ובבטחה. כמו במקרה של מאזדה, גם אצל הקורולה הקהל הישראלי ממשיך לשמור אמונים לאיכות הסולידית, ובצדק.

הוותיק והטוב: מאזדה 6 

לפני עידן ועידנים, משהו כמו 6-7 שנים, מכוניות המנהלים היו להיט מכירות גדול. מים לא רבים זרמו מאז לכנרת וגם הסגמנט הזה הלך ודעך ואת מקומו תפסו רכבי הפנאי המוגבהים.

כך שמפתיע לטובה להיווכח כי הקהל הישראלי שומר אמונים לדגם מאזדה 6 הוותיק והטוב. מפתיע, אבל גם לא מפתיע, כי הדגם הזה מספק את חבילה השלמה – עיצוב מזמין ומרשים; איכות נסיעה גבוהה; סביבת נהג מאובזרת ואיכותית; ומנועים עוצמתיים וחלקים.

אז נכון שהטרנד כיום הוא ג’יפונים במקום רכבי מנהלים, אך מי שעדיין מעדיף מסורת סולידית ששומרת על ערכה לאורך שנים, יקבל כאן את כל מבוקשו.   

טוב ואהוב: סיאט איביזה

גילוי נאות: הרכב הקודם שלי היה סיאט איביזה, ולכן יש בי מעין גאווה אבהית על כניסתו לרשימה יוקרתית זאת. אם בעבר הרחוק המכונית לא נהנתה ממוניטין משובח במיוחד, הרי שלאורך השנים המצב השתנה והיא הצליחה למצב עצמה כאחת ממכוניות הסופר-מיני הטובות והאהובות ביותר בארץ.

מעבר לכך, לפי נתוני אתר יד2, אין סופר-מיני שזוכה ליותר חיפושים מאשר האיביזה. הסיבות לכך הן רבות – העיצוב המושך; נוחות הנסיעה המרשימה; השילוב הייחודי בין תחושה מרווחת מצד אחד, ויכולת דינמית מצד שני; שמירת הערך הנפלאה; וכמובן המנועים הזריזים, האמינים והחסכוניים. אם תמשיך בקו זה, האיביזה צפויה להמשיך וליהנות מרמת ביקושים גבוהה. רוצים לבדוק מהו מחיר המחירון לרכבים האלו? בדקו כאן