פורד S-MAX טיטיניום 2.0 טורבו

לקחנו לבדיקת שטח את ה-S-MAX של פורד בגרסת טיטניום. כל החוויות, התחושות והבדיקות בכתבה שלפניכם. קריאה מהנה!

פורד S-MAX הוא רכב עם נוכחות מרשימה כבר מהרגע הראשון. המבנה האווירודינמי, הקשיחות המעודנת של המרכב, הגג הפנורמי (שבגרסת טיטניום נמתח לכל אורך הרכב), נוחות הישיבה בסביבת הנהג המפנקת יחד עם שבעה מושבים איכותיים ומרווחים – כל אלו ועוד משרים עלינו אווירת נהיגה נעימה המזמינה נסיעות ארוכות.

היכרות כללית

פורד S-MAX מוגדר כרכב רב תכליתי עם שבעה מושבים והוא יכול לעבור בקלות בין מגוון רחב של שימושים – החל מנסיעות משפחתיות, דרך נסיעות עבודה וכלה בטיולים ופנאי. מושב הנהג מתכוונן חשמלית לגובה, המרווח הפנימי גדול והראות טובה לכל נוסעי הרכב. שורת המושבים השלישית מכילה בקלות שני נוסעים בוגרים. ניתן לקפל את כל המושבים האחוריים וליהנות ממרכב שטוח לגמרי, ואפילו לשלוף אותם מחוץ לרכב.

הנעה ומפרט טכני

לפורד S-MAX מנוע מסדרת  Eco Boostהכולל טכנולוגיה מתקדמת של הזרקת דלק ישירה, תזמון שסתומים משתנה ומגדש טורבו – ובזכותם אתם נהנים מביצועים משודרגים. בגרסת הטיטניום אותה בדקנו המנוע בנפח 2.0 ליטר עם הספק של 240 כוחות סוס. תיבת ההילוכים של S-Max מציעה חווית נהיגה מצוינת עם תיבת ה-Power Shift הרובוטית כפולת המצמד. לתיבה זו שישה הילוכים עם אפשרות מצב נסיעה חסכונית בדלק, או מצב ספורט עם החלפת הילוכים ידנית. מערך המתלים של ה-S-MAX גמיש מאוד ויחד עם הגה כוח איכותי, מתקבלות תגובות היגוי מידיות ונסיעה חלקה מאוד.

אבזור פנימי

הגג הפנורמי החדש של פורד S-MAX משדרג משמעותית את חוויית הנסיעה של כל יושבי הרכב. הוא מצויד בווילון כיסוי חשמלי, ומערכת מיזוג אוויר דיגיטלית עם בקרת אקלים כפולה לשני אזורים. נוסעי המושב האחורי ייהנו מפתחי אוויר ייעודים להם הממוקמים בקורות הצד. ברכב מותקנת מערכת פיקוד מרכזית השולטת על השמע, מחשב הדרך והגדרות נוספות. על חוויית הצלילים אחראית מערכת סאונד מתוצרת Sony המכילה לא 11 רמקולים וכראוי לעידן הדיגיטלי המתקדם, גם היא מאפשרת כניסת חיבורים חיצוניים רבים כגון AUX ו-USB.

סיכום ונתוני שוק

מנתוני אתר יד2 ומחירון הרכב ניתן להבחין כי בשנת 2014 פורד S-MAX מקבל מקום מכובד בקרב רכבי הקטגוריה עם הנתונים הבאים: כמות החיפושים (ביקוש) שנרשמו בשנת 2014 עומדת על 73,246 וכמות מודעות המכירה שפורסמו (היצע) הוא 163. לעומתה ממוקמות סיטרואן פיקאסו C4 עם 174,523 חיפושים והיצע של 858 מודעות, שברולט אורלנדו עם 39,192 חיפושים ו-93 מודעות, רנו גראנד סניק עם 28,956 חיפושים ו-112 מודעות, פולקסוואגן טוראן עם 72,079 חיפושים ו-183 מודעות, קיה קרניבל עם 186,078 חיפושים ו-1,210 מודעות ומאזדה 5 עם 447,048 חיפושים ו 2,049 מודעות. למחירים המלאים במחירון הרכב