עולה פחות, שווה יותר

MG ZS הוא רכב הפנאי המפתיע של השנה, עם מפרט עשיר במיוחד, מחיר הגון ואחריות ארוכה ומקיפה. עכשיו מסתבר שהוא גם שומר על ערכו טוב יותר ביחס למתחרים הישירים

כל כך הרבה היסטוריה ומורשת מפוארת בלוגו המתומן של MG

רכב הפנאי המפתיע של השנה הוא MG ZS החדש: הוא מפתיע באיכות, בקלות הרכישה ובאחריות המקיפה לחמש שנים או 150,000 ק"מ, מהגבוהות בשוק. עכשיו, מסתבר שהוא מפתיע גם בשמירת ערך מצויינת ביחס למתחרים. אבל לפני שנצלול לנתונים, בואו ניזכר בקצרה על מי אנחנו מדברים.

מי אתה MG ZS?

לצמד האותיות MG מעמד מיתולוגי בתעשיית הרכב, והחברה הבריטית נודעה לאורך השנים כיצרנית מכוניות ספורט מלהיבות. בשנת 2007 מוזגה MG אל תוך SAIC שהיא יצרנית הרכב הגדולה בסין ואחת הגדולות בעולם. בישראל, מיוצגת MG משנת 2005 על ידי קבוצת לובינסקי, מקבוצות הרכב הגדולות והוותיקות בארץ. 

SAIC השקיעה מאות מיליוני דולרים ב-MG, והתוצר האחרון של השקעות אלו הוא רכב הפנאי MG ZS. זהו רכב מתקדם, עם מנוע טורבו חזק וחסכוני ותיבת הילוכים אוטומטית מתוצרת AISIN היפנית.

ה-ZS המעוצב גדול יחסית עם אורך כולל של 4.310 מטרים, והודות לבסיס גלגלים ארוך (2.590 מטרים) ותכנון מחוכם, יש לו מרחב פנימי מרשים ושימושי, עם תא מטען בנפח של 448 ליטרים.

דגם חדיש זה הביא עימו ארצה כמה בשורות חדשות וחשובות. חבילת האבזור שלו למשל עשירה במיוחד וכוללת פריטים יוצאי דופן בקטגוריה כמו ריפודים דמויי עור (בשני גוונים: שחור ו(chick brown- וגג שמש פנורמי (ברמת גימור NET-UP), חישוקי "17 גדולים, מערכת מולטימדיה מקורית עם apple car play, מסך "8 ועוד. הוא היה גם אחד הדגמים הראשונים בישראל שנמכרו Online, ואחד הבודדים שמציע אחריות מלאה לחמש שנים או 150,000 ק"מ, המוקדם מביניהם.

נתונים אטרקטיביים אלו, יחד עם מחיר נגיש מאוד, הפכו את MG ZS למנוע ההצלחה של MG בישראל: כבר בשנה הראשונה לשיווקו בישראל הוכפלו מכירות MG בארץ פי שניים, ובמהלך ארבעת החודשים הראשונים של 2019 נמכרה בישראל כמות זהה של רכבי MG לזו שנמכרה בכל שנת 2018.

 

מרחב פנים נדיב במיוחד וחבילת אבזור עשירה ללא תחרות

שמירת ערך טובה משל המתחרים

לוי יצחק, השמאי המיתולוגי של ענף הרכב, נוהג לומר כי "נהג שמח פעמיים – פעם כשהוא קונה מכונית ופעם כשהוא מוכר אותה". אז יש סיבות רבות לשמוח כשקונים MG ZS, ועתה מסתבר כי הוא משמח את הלקוחות גם בזמן המכירה. מניתוח נתוני מחירון לוי יצחק, עולה כי ירידת הערך של MG ZS נמוכה יותר מזו של המתחרים הישירים שלו. במילים אחרות, ה-ZS שומר על ערכו טוב יותר.

דגם זה משווק משנת 2018, ולכן ניתן לבדוק את ירידת הערך שלו רק מאותה השנה ואילך. כשבוחנים את ירידת הערך של רכב שנקנה ב-2018, מחירון לוי יצחק קובע ל-ZS ירידת ערך של 18.5%, וזאת לעומת 21.3% לסיאט ארונה, 20.9% לדאצ'יה דאסטר, 19% לקיה סטוניק ו-21.4% לרנו קאפצו'ר.

בדיקת ירידת הערך של רכבים משנת 2019 מגלה תמונה דומה עם ירידת ערך של 7.1% ל-ZS לעומת 7.2% לדאסטר או 7.18% לקיה סטוניק. משמעות הנתונים הללו במילים פשוטות היא ש-MG ZS שומר על ערכו טוב יותר מאשר מתחריו הישירים. חשוב לציין שנתונים אלו נאספו ביחס לגרסאות הבסיס ולרמות הגימור הנמוכות – אם בודקים את רמות הגימור הגבוהות יותר, המתחרים מאבדים עוד יותר מערכם ומצבו של ה-ZS טוב אפילו יותר.

MG ZS: המחיר ההגון ביותר, האחריות הארוכה ביותר, והוא גם שומר על ערכו טוב יותר מהמתחרים הישירים

אלמנט השקט הנפשי

שורה ארוכה של יתרונות הופכת את MG ZS לאטרקטיבי במיוחד, ומי שמחפש רכב פנאי מקטגוריית SUV B יתקשה למצוא עסקה משתלמת יותר. כשמוסיפים למחיר הרכישה הנמוך משמעותית מזה של המתחרים, גם את האחריות הארוכה והמקיפה ואת שמירת הערך המצויינת, מתקבלת עסקה עם תמורה שקשה להתחרות בה.

בקרוב מאוד יוצעו דגמי MG ZS גם עם יחידות הנעה היברידיות וחשמליות שיגבירו את האטרקטיביות שלו אף יותר מהיום. וכן, אפשר פשוט להכנס לאתר MG ולרכוש אותו Online, להזמין נהיגת מבחן עד הבית או אפילו התנסות ל-24 שעות. אז למה אתם מחכים?