טיפ אחרי הגשם: כך תכינו את הצמיגים לחורף

עכשיו כבר ברור שהחורף כבר הגיע. כדי להבטיח נסיעה בטוחה בעונה הגשומה חשוב מאוד לבדוק את הצמיגים מבעוד מועד כדי למנוע תאונות. הכל במדריך יד2

החורף כאן: זה בדיוק הזמן לבדוק את צמיגי הרכב

אחרי הסערה החורפית הראשונה, המעבר משעון קיץ לשעון חורף והירידה בטמפרטורות בשבועות האחרונים, אין ספק שהחורף כבר כאן. לצד הורדת הסוודרים מהמדף העליון שבארון, הכנת מרק חם, הוצאת שמיכות פוך ואחסון שמיכות הקיץ – חשוב להכין גם את כלי הרכב שלנו לחורף, כדי להימנע מתאונת דרכים – ולשמור על הבטיחות שלנו ושל הנהגים האחרים על הכביש.

כידוע, בחורף תנאי הנהיגה פחות נוחים מאשר בקיץ: הכבישים חלקים יותר ותנאי הראות ירודים בשל מזג האוויר האפרורי. במדריך זה נלמד איך להכין את הצמיגים שלנו לקראת החורף.

הקדימו תרופה למכה

נראה שמדובר בהמלצה מובנת מאליה, אבל אל תשאירו מקום לסיכונים: אם הצמיגים נראים לכם בלויים, כאלה שעשו את שלהם אחרי שליוו אתכם במשך מספר לא מבוטל של קילומטרים, החליפו אותם בצמיגים יד ראשונה. הקדימו תרופה למכה – אל תיקחו סיכונים ותגיעו למצב בו ביום סוער השליטה שלכם על הרכב מוגבלת, ותוכלו למצוא את עצמכם מעורבים בתאונת דרכים קטלנית.

היכנסו כעת לאתר הצמיגים לרכב של לוח יד2 ותמצאו כל מה שצריך!

היזהרו מחריצים בצמיג

סכנה מרכזית שעלולה להימצא בצמיגים, בעיקר אחרי מספר חודשים של נסיעה על אספלט קייצי רותח, היא מצב החריצים. כל צמיג מכיל חריצים קטנים, לרוב בגודל של כחמישה מילימטרים, שמיועדים לסייע בניקוז המים שנכנסים לגלגלים, על מנת שהצמיג לא יהיה ספוג במים, ובכך הם מסייעים לשמור על שליטה טובה ברכב. במצב בו החריצים פגומים או סדוקים האחיזה ברכב יורדת, ומרחק הבלימה אף עשוי לגדול ביום גשום. הקפידו להחליף צמיגים בהם החריצים פגומים, מאחר שהם אינם ראויים לנסיעה ביום חורפי, ולנהיגה עם צמיגים שכאלה עלולה להיות השלכות חמורות ותוצאות הרסניות.

לקריאה נוספת

מה הלחץ?

תאונות דרכים רבות אירעו עקב לחץ אוויר לא תקין בצמיגים. לחץ אוויר לא נכון עשוי להוביל לאחיזה ירודה ולאיבוד שליטה בבלמים. בכל רכב קיימות המלצות היצרן ללחץ האוויר הנכון המתאים לאותו הרכב. אנו ממליצים לגשת לפנצ'ריה או לתחנת דלק לקראת החורף, ולהתאים את לחץ האוויר לפי המלצת היצרן. שימו לב שאתם מבצעים את בדיקת הלחץ לא רק לארבעת הגלגלים שעל הכביש, אלא גם לגלגל הרזרבי, שעלול לאבד מהאוויר במשך הזמן, וצריך תמיד להיות מוכן כשצריך לכל תרחיש.

צריכים עזרה? היכנסו לאתר הצמיגים שלנו.

הגיעו למוסך

אם אתם מתקשים בביצוע הבדיקות, או רוצים לבצע בדיקה מקיפה יותר עבור הרכב לקראת החורף, גשו למוסך הקרוב ובקשו לבצע בדיקות לקראת החורף. באינדקס בעלי המקצוע תוכלו למצוא פרטים אודות מוסכים שונים, ולקרוא המלצות מאנשים שנעזרו במוסכים האלו.

מגזין יד 2 מאחל לכם חורף נעים וחמים. סעו בזהירות ושמרו על עצמכם!