אוטוטו רכב: כך תוכלו לישון בשקט אחרי קניית רכב משומש

קניית רכב משומש מעלה אצל נהגים רבים חששות רבים. האם אפשר להפיג אותם? בהחלט. אספנו מספר טיפים שיעזרו לכם להוריד את מפלס החרדה, להגיע מוכנים לפגישה עם המוכר, ולקבל רכב תקין שמתאים לצרכים שלכם

איך אפשר להפחית את החששות כשניגשים לקנות רכב משומש?

כמעט כל מי שרוצה לקנות רכב מתלבט בין חדש למשומש. מי שכבר קנה רכב משומש מכיר היטב את הלחץ והחששות הנלווים לתהליך: מדובר בתחושות שעשויות להופיע כבר עם ההחלטה להתקדם לרכב הבא, שיגיעו לשיאן אחרי שהגדרנו את התקציב וחסכנו את הסכום הנדרש. המעבר מהחלטה תיאורטית לרכוש רכב אל היישום הפרקטי שלה בפועל, מאלץ אותנו להתמודד עם הפחד מקבלת החלטה שגויה – החל מהשקעה כספית על רכב לא מתאים ועד לנפילה כקורבן לנוכלויות.

רבים חוששים להיתקל במוכרי רכבים שינצלו את חוסר ההבנה שלהם בתחום, כמו גם לאבד זמן יקר וכסף על בדיקות במידה ויתברר שהרכב לא תקין. לפיכך, שלב קבלת ההחלטה איזה סוג רכב לקנות והיכן לבצע את הרכישה, עשוי להרתיע חלק מהרוכשים עד לכדי הקפאת תוכנית הקנייה לחלוטין.

להגיע מוכנים לפגישה: כך תעשו את זה נכון

הדרך הבטוחה ביותר להפגת החששות בנוגע לרכב הבא שלכם, היא להגיע לפגישה עם כמה שיותר מידע מקדים ועם רשימת נושאים לבחינה. אלה החשובים שבהם:

  • הכירו את המוכר: את רוב ההחלטות הגדולות בחיים אנחנו לא מבצעים ללא ייעוץ מחברים, אז למה שרכישת רכב תהיה שונה? אל תסתפקו בחיפוש המלצות לגבי דגם הרכב המבוקש, אלא נסו לקבל המלצות ומידע גם לגבי הגורם שמוכר לכם אותו. כאשר מדובר בחברה שמתמחה במכירת רכבים, שוחחו עם רוכשים שיכולים לתאר בפניכם את החוויה מנסיונם האישי.
  • הכירו את הרכב: בעת ההגעה לפגישה, בקשו לראות את רשיון הרכב. בדקו שהפרטים שמופיעים ברשיון אכן תואמים לפרטים של הרכב המוצג בפניכם. בדקו שהיסטוריית הטיפולים תואמת את הק”מ של הרכב ואף בדקו שהק”מ תואם לרישיון הרכב.
  • התעכבו על עברו של הרכב: לכל רכב משומש היסטוריה משלו, כך שהדאגה העיקרית לאורך תהליך הרכישה נוגעת בשאלה האם אכן נמסר לנו המידע המלא אודותיו. מעבר לשאלה אם הרכב עבר תאונות, בררו אם הוא מטופל בהתאם לתדירות הנדרשת, כמה בעלים היו לו ומדוע הוא עומד למכירה כיום. כאשר מדובר בחברה למכירת רכבים, שאלו אילו בדיקות עבר הרכב על ידי החברה. לחברות רכב אמינות צריך להיות פירוט מלא לגבי כלל תיקוני הליקויים שהרכב עבר לאורך הזמן.
  •  בחנו את הרכב בעצמכם: לאחר בדיקת מערכות הרכב ומצבו הפנימי, חשוב שתצאו לסיבוב עם הרכב במטרה להקשיב לרעשים שיכולים לעלות מהמנוע ולבדוק את תקינות הבלמים וההגה.
  • האם הכל כתוב? אם אתם מחליטים לעבור לשלב הבא במהלך הפגישה, הקפידו שכל הסיכומים שלכם עם המוכר יופיעו בצורה ברורה – החל מפרטי הרכב והמחיר ועד לתנאי התשלום.

לקריאה נוספת

חוסר שביעות רצון

נהגים מעוניינים לעבור תהליך רכישת רכב נטול דאגות, שילווה בשקט נפשי גם לאחר הקנייה. מחשבות כמו “בטח בסוף אמצא את עצמי במוסך כל שבוע” מלוות קונים זמן רב אחרי שביצעו את הרכישה בפועל, וגם מי שכבר נכווה בעבר עשוי לחשוש שיחזור על הטעות בשנית.

חברות לרכישת רכבים יכולות להגן עליכם מפני “הפתעות” לאחר הרכישה, וחשוב לבדוק מראש מה המדיניות שלהן בנושאים הללו. כאשר אתם קובעים פגישה בחברה כזו, שאלו אילו תעודות אחריות היא מציעה לאחר קניית הרכב, ומה קורה אם נוצר מצב בו הרכב לא מתאים לצרכים שלכם.

אלדן למשל, פועלת לפי שיטת “הקנייה הבטוחה”, שמעניקה שקיפות ברורה לכל הפעולות שנעשו ברכב, תהליכי בדיקה מקיפים וגם אחריות מורחבת שכוללת את עשרת המכלולים העיקריים ברכב למשך שנה או 20,000 ק”מ – ללא השתתפות עצמית. בנוסף, החברה מאפשרת להחזיר את הרכב לאחר הרכישה אם הוא לא מתאים לצורכי הנהג, תמורת קיזוז תשלום מינימלי בגין ימי השימוש ברכב בלבד.

בסקרים שנערכו בין חברות רכישת הרכבים המובילות, נמדדה שביעות רצון גבוהה בקרב לקוחות אלדן מתהליך מסירת הרכב. בבדיקה שנערכה בשנה החולפת, זכתה אלדן במקום הראשון בשביעות רצון מבין כל החברות המובילות שנבדקו.

רגע לפני קבלת ההחלטה

זכרו מהי מטרת הפגישה. אם אתם עדיין חשים אי ודאות מהמפגש המיוחל והרכב שאתם מחפשים, זכרו שבדיוק למטרה זו נועדה הפגישה שלכם. פגישה מוצלחת אמורה להעניק לכם ביטחון מלא לאורך כל שלב בתהליך, החל מהרגע בו תראו את הרכב לראשונה ועד לשלב שלאחר רכישתו. אל תחששו לבדוק, לחקור, לשאול שאלות ולהשוות, כך שתהיו בטוחים שאתם רוכשים את הרכב שמתאים לכם ולמשפחתכם. בהצלחה!

היכנסו לצפייה במגוון הרכבים למכירה באתר אלדן