3 הסכמים שחייבים להיות ברשות כל בעל עסק

זה יכול להיות מפתה מאד לסגור עסקה בלחיצת יד. עם זאת, חילוקי דעות וחיכוכים יכולים לצוץ, וזה הרגע בו הייתם שמחים לדעת, שקיים מסמך שמגבה ונותן לכם הגנה משפטית אם יתעורר צורך בכך.

לא משנה איזה עסק יש לכם, קטן עד גדול, לרוב כל עסק חייב שיהיה ברשותו את 3 ההסכמים / החוזים המשפטיים הבאים:

הסכם שותפות

אתם בעלי שותפות בעסק מתחיל או שותפים לעסק קיים עם מישהו אחר, אתם צריכים הסכם שותפות בכתב. גם אם השותף העסקי שלכם הוא בן או בת הזוג שלכם, חבר או אח טוב, ברגע שישנו הסכם שותפות כתוב וברור, בעיות פשוטות שעלולות להתעורר במהלך השותפות יכולות להימנע מלכתחילה. הסכם השותפות צריך לכלול את הסעיפים הבאים:

  • מי תורם מה: פירוט על חלוקת התפקידים שלכם ושל השותף שלכם מבחינת עבודה, זמן, כסף, רכוש, לקוחות, היקף עבודה (משרה חלקית או משרה מלאה).

  • מי מקבל מה: פירוט כיצד הרווחים יחולקו. האם כל אחד מהשותפים יקבל שכר עבור תפקידו בעסק? מה השכר? או אחת לתקופה יחולקו הרווחים? מה יעלה בגורלם של רווחים עודפים בסוף השנה?

  • כיצד החלטות מתקבלות: איזה סוג של החלטות מחייבות קול בפה אחד, ואיזה סוג של החלטות יומיות יכול להתבצע על ידי שותף יחיד? יש לדון בעניינים אלה מראש ולהחליט מהו תהליך קבלת ההחלטות אשר יאפשר את תפעולו התקין של העסק שלכם בצורה היעילה ביותר תוך הקפדה על כך שאף אחד לא ירגיש שנשאר מאחור.

  • זכויות בעלות: יש לקבוע מה יקרה אם שותף נפטר, פורש, פושט את הרגל או רק רוצה לצאת משם. ניתן גם להוסיף סעיף של אי תחרות כדי להגן מפני עזיבה של שותף, או אפשרות של משיכת לקוחות בהקמת עסק מתחרה.

הסכם סודיות (NDA)

בכל פעם שאתם תשתפו במידע קנייני ורגיש של העסק שלכם, כמו העובדים או כל אדם אחר, עליכם לבקש מהם לחתום על הסכם סודיות. מידע קנייני של העסק יכולה להיות כל דבר, החל מקוד תיכנותי שנכתב עבור מוצר אפליקציות, תוכנית עסקית של העסק, תוכנית שיווקית, תחזיות או מספרים פיננסיים, כמו כן גם רשימת הלקוחות של העסק. 

הסכם עם קבלנים עצמאיים ופרילנסרים

עבור עסקים קטנים עד גדולים רבים, מיקור חוץ לקבלנים עצמאיים הוא דרך מצוינת לקבל קצת עזרה, למלא צורך ספציפי או להביא מומחיות ספציפית. זה סידור גמיש, ולא תצטרכו לשלם לעובדים שכר או הטבות עובדים.

עם זאת, עליכם להיות מודעים שמס הכנסה עומד על המשמר כדי לוודא שבעלי העסקים אינם מפלים עובדים ומסווגים אותם כקבלנים עצמאיים, על מנת להימנע מזכויות שעובדיהם צריכים לקבל על פי חוק. אם כך, מומלץ ליצור הסכם קבלן עצמאי המגדיר באופן מפורש את היחסים ביניכם לבין העובד. לפני היציאה לדרך, קבלו הערכת שווי לעסק שלכם