האלף-בית בחיסכון ההוצאות לקראת שנת הלימודים

לפעמים כשצירוף המילים "חזרה ללימודים" עולה אנחנו מזיעים, מחסירים פעימה ופוחדים ששוב נאלץ לקרוע את הכיס. זה לא חייב להיות כל כך נורא, קבלו את המדריך שיחסוך לכם בכאבי ראש ואיך לא- בהוצאות

בעוד ימים ספורים יחזרו תלמידי ישראל לבתי הספר ואנחת רווחה תשמע מהמוני הורים.
החזרה לשגרה אינה פשוטה עבור רבים, ולצורך המשימה נתנה לנו ורדית קרונפלד סרוסי, מורה ומחנכת בתיכון "היובל" בהרצליה, כמה טיפים שכדאי ליישם לקראת שובם לספסל הלימודים:

"התחילו להקפיד על שעות שינה ויצירת שגרת שינה קבועה התואמת לשנת הלימודים. רצוי לסדר ולארגן את החדר ואת פינת הלימודים כך שתתאפשר למידה איכותית ללא גירויים שליליים. בנוסף, התארגנות לשגרה יכולה להביא איתה החלטה על תזונה נכונה ובריאה יותר במשך יום הלימודים."

ואכן, שנת לימודים מוצלחת תלויה גם בהתארגנות מוצלחת לקראתה – הנה כמה פריטים שיעזרו לכם להגיע מוכנים ולצלוח את עשרת החודשים הקרובים בקלות ובמחיר שפוי.

ילקוט איכותי

ילקוט הוא אחד הדברים החשובים ביותר לכל תלמיד. הוא יכיל את כל הציוד, ילדכם יישא אותו מדי יום לבית הספר, ואחרי הכול מדובר גם בפריט אופנה.

כיום קיימים סוגים רבים של ילקוטים שנועדו להקל את העומס על הילדים, החל מתיקים אורתופדיים ועד תיקי טרולי נגררים. חשוב מאוד שהתיק יהיה נוח לילדכם ויתאים למידותיו. אנחנו ממליצים למדוד אותו לפני הרכישה, לבדוק שהכתפיות נוחות לו ולוודא שהוא מסתדר איתו. שימו לב גם למשקלו של התיק ולכמות הספרים שהוא יכול להכיל.
אין צורך להשתגע ממחירי הילקוטים. בלוח יד2 מוצעים למכירה מעל ל-400 תיקים במחירים שווים לכל נפש

ספרי לימוד

ספרי הלימוד הם פריטים הכרחיים: התלמידים מתרגלים איתם וקוראים בהם את חומר הלימוד.
כל תלמיד חייב להגיע לכיתה עם הספרים, אך הם יקרים מאוד – אם תקנו סט חדש של ספרי לימוד תצטרכו להיפרד מכמה מאות שקלים. כיוון שהספרים משמשים לשנה אחת בלבד, תוכלו למצוא ספרי יד שנייה במצב מצוין בדרך כלל והם הפתרון המומלץ (לאחר שנה גם אתם תצטרכו להיפרד מהם).

לפני שאתם יוצאים אל החנות השכונתית, קחו את רשימת ספרי הלימוד שלכם, עברו על לוח יד שניה ותוכלו למצוא אותם במחירי מציאה. 

ריהוט לחדר

צרו בחדר אווירה נוחה ללימודים נטולת גירויים והסחות דעת. רהטו אותו בהתאם – שולחן וכיסאות בהם יהיה נוח ללמוד ולכתוב, כלי כתיבה וכל מה שיעזור להתרכז. כמובן שגם שינה נעימה תסייע להיות מרוכזים וחדים במהלך יום הלימודים, לכן חשוב לוודא שהמיטה נוחה ומספקת שינה איכותית. גם פה, אין צורך שווה להעיף מבט על קטגוריית הריהוט

מורים פרטיים

עזרה מקצועית במהלך השנה יכולה לסייע פלאים לתלמידים הזקוקים לתגבור מחוץ לשעות הלימודים. קיימים כבר מורים פרטיים לכל מקצוע אפשרי, מקצועיים יותר ומקצועיים פחות, וכמובן שגם המחירים בהתאם. אנחנו מציעים לבחון היטב איזה סוג של עזרה הילדים צריכים: שיעורי בית? חזרה מחדש על כל החומר הנלמד בכיתה? עזרה במקצוע אחד בלבד? האם הוא יסתדר בקבוצת לימוד עם עוד כמה תלמידים או שיצטרכו שיעורים פרטיים? בחרו את המורה שלהם מתוך המגוון המוצע באתר 

מחשב נייד

זהו לא מוצר הכרחי, אך הוא בהחלט יכול לעזור לצלוח את שנת הלימודים יותר בקלות, בעיקר לתלמידי התיכונים והסטודנטים באוניברסיטאות. ללמידה בכיתה, לקריאת חומר, להכנת עבודות, לעבודה בבית או בבית קפה ואפילו לפנאי – המחשבים הניידים תמיד זמינים ושימושיים

באווירה לימודית זו נאחל לכל ילדי בתי הספר והגנים שנת לימודים מוצלחת ורגועה.